Po dramatiškos kovos „7bet-Lietkabelis“ įveikė svečius iš Vokietijos

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai stojo į kovą pirmosiose Europos taurės namų rungtynėse. Panevėžio universalioje sporto arenoje šeimininkai 80:76 (21:19, 23:9, 15:22, 21:26) atkakliame mače palaužė Ulmo „Ratiopharm“ ekipą iš Vokietijos.

Pirmojo kėlinio pradžia buvo apylygė – Stefanas Peno ir Vytenio Lipkevičiaus taiklūs dvitaškiai pirmą kartą išvedė į priekį šeimininkus (11:9), tačiau geresnę atkarpą sužaidusi „Ratiopharm“ ekipa po Joshua Howlet taiklaus tritaškio vėl susigrąžino persvarą (17:19).

Antrąjį ketvirtį trtiaškiu atidarė septintąjį savo tašką pelnęs V. Lipkevičius (24:19). Įpusėjus kėliniui, „7bet-Lietkabelis“ pelnė dvylika taškų be atsako ir po Beno Griciūno dėjimo bei Kristiano Kullamaes tritaškio įgijo dviženklę persvarą (41:27). Pirmąją rungtynių pusę metimu su sirena uždarė Jamelas Morrisas (44:28).

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiams pavyko išlaikyti atotrūkį – po dar vieno Gyorgy Golomano dėjimo komandas skyrė penkiolika taškų (49:34). Visgi geresnę atkarpą sužaidusiems Ulmo krepšininkams po Matthew Mobley dvitaškio pavyko deficitą sumažinti iki vienženklio (53:45).

Lemiamo kėlinio pradžioje K. Kullamae perėmė kamuolį, o B. Griciūnas įkrovė iš viršaus ir šeimininkai padidino savo pranašumą (61:50), tačiau Ulmo komanda atsakė dvylikos taškų spurtu ir persvėrė rezultatą savo naudai (61:62). Prasidėjus dviems paskutinėms rungtynių minutėms rezultatas Panevėžio ekipą dar kartą į priekį išvedė K. Kullamae tritaškis (73:70).

Po kelių akimirkų komandas vėl skyrė vienas taškas, bet V. Lipkevičius smeigė taiklų tritaškį iš kampo (78:74). Po svečių minutės pertraukėlės Gabrielius Maldūnas perėmė kamuolį, o K. Kullamae sėkmingai realizavo abu baudų metimus (80:74). Po to ekipos dar apsikeitė nesėkmingos atakomis, Juanas Nunezas pelnė du taškus, bet tai rungtynių lemties jau nebepakeitė (80:76).

Šiose rungtynėse Panevėžio komanda vertėsi be nedideles traumas patyrusių Željko Šakičiaus ir Niko Stuknio.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 14, (4/9 dvit.), Gyorgy Golomanas 13 (4 atk. kam.), Kristianas Kullamae 12 (6 rez. perd.), Benas Griciūnas 11 (6 atk. kam., 4/5 dvit.), Vytenis Lipkevičius 10 (2/4 trit.)

„Ratiopharm“: Robinas Christenas 19 (5 atk. kam., 3/6 trit.), Joshua Hawley 13 (5/6 dvit.), Nicolas Bretzelis 12 (6/6 dvit.), Karimas Jallowas 9, Matthew Mobley 7.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais spalio 22 d. (šeštadienį) – į Panevėžį atvyks Vilniaus „Rytas“.