Vaistų dozė rinktinės strategui – pergalė ir žingsnis į „EuroBasket“ Pereiti į pagrindinį turinį

Vaistų dozė rinktinės strategui – pergalė ir žingsnis į „EuroBasket“

2025-02-08 07:00

„Pasitikėsiu 99 proc.“, – paklausta apie tikimybę patekti į Europos čempionato finalo turnyrą, atsakė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės lyderė Justė Jocytė, 1 proc. palikusi neįtikėtinam teoriniam atsitiktinumui.

 Pasižymėjo: L. Juškaitė (su kamuoliu) svariausiai prisidėjo prie pergalės prieš lenkes.  Pasižymėjo: L. Juškaitė (su kamuoliu) svariausiai prisidėjo prie pergalės prieš lenkes.  Pasižymėjo: L. Juškaitė (su kamuoliu) svariausiai prisidėjo prie pergalės prieš lenkes.  Pasižymėjo: L. Juškaitė (su kamuoliu) svariausiai prisidėjo prie pergalės prieš lenkes.

Pabaigtuvės – su belgėmis

Mūsų šalies krepšininkės, Europos čempionato atrankos C grupėje 72:69 nugalėjusios Lenkijos komandą, beveik užsitikrino bilietą į finalo turnyrą, kuris šiemet vyks Čekijos, Vokietijos, Italijos ir Graikijos arenose.

Liko tik menka teorinė sąlyga, galinti lietuvėms užkirsti kelią: jeigu paskutines atrankos rungtynes pralaimėtų Belgijos ekipai kelių dešimčių taškų skirtumu.

Į finalo turnyrą iškart pateks aštuonių grupių nugalėtojos ir keturios antras vietas užėmusios rinktinės.

Lietuvos komanda C grupėje jau nenukris žemiau nei antra vieta, o pergalių ir pralaimėjimų (4–1) ir sukauptas taškų skirtumas (+92) šiuo metu geriausias tarp visų konkurenčių. Iš jų arčiausiai – portugalės (4–1, +30), britės (3–2, +97), juodkalnietės (3–2, +48).

Mūsų šalies krepšininkės su Belgijos ekipa susitiks rytoj Vilniuje. Pernai lapkritį svečiuose lietuvės pralaimėjo Europos čempionėms 70:81.

Lyderės: J. Jocytės akistata – su Lenkijai atstovaujančia afrikiečių kraujo turinčia amerikiete S. Mavunga. / ltu.basketball nuotr.

R. Grigą užklupo liga

„Tai būtų tragedija“, – taip galimą triuškinamą pralaimėjimą belgėms įvardijo trenerio asistentas Vilius Stanišauskas, per rungtynes su lenkėmis pavadavęs susirgusį nacionalinės komandos vyriausiąjį strategą Rimantą Grigą.

Tačiau, anot V. Stanišausko, žaidėjos, įkvėptos pergalės, nusiteikusios parklupdyti ir favorites.

Žūtbūtinė dvikova su Lenkijos ekipa buvo atkakli ir permaininga: trečią kėlinį lietuvės pirmavo 54:42, tačiau viešnios atsitiesė ir ketvirtą kėlinį priartėjo – 70:69.

Tuomet J. Jocytė baudų metimais padidino persvarą – 72:69, o per likusią minutę Agnieszkos Skobel ir Lilianos Banaszak tolimi metimai buvo netaiklūs.

Lenkijos rinktinės marškinėlius vilkėjo natūralizuota žaidėja – iš Zimbabvės kilusi amerikietė Stephanie Mavunga. Puolėja L. Banaszak turi afrikietiško kraujo – jos tėvas yra Kongo pilietis.

Jautėme stiprią sirgalių energiją, krepšininkės tarsi užsiaugino sparnus.

Šešto žaidėjo įtaka

„Kai mus ir lenkes skyrė tik vienas taškas, lemiamu veiksniu tapo charakteriai. Mūsų komanda nesutriko. Be to, jautėme stiprią šešto žaidėjo – sirgalių – energiją, ji labai padėjo krepšininkėms – tarsi užsiaugino sparnus. Natūralu, kad po rungtynių emocijos pratrūko – buvo ir ašarų“, – kalbėjo V. Stanišauskas.

„Esu laiminga, kad atstovaudama rinktinei sulaukiau šios valandos, džiaugiuosi, kad ir savo pastangomis prisidėjau prie sėkmės, – dalijosi mintimis rezultatyviausia (pelnė 17 taškų) ir naudingiausia (22 balai) mačo su lenkėmis žaidėja Laura Juškaitė. – Bent mėnesį mintyse šmėkščiojo būsima dvikova su Lenkijos komanda, virpėjo šioks toks jauduliukas, bet pasitikėjau savimi ir bendražygėmis, tad susitvarkėme, kaip reikėjo.“

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pastarąjį kartą Europos čempionato finalo turnyre dalyvavo 2015-aisiais (užėmė aštuntą vietą).

Emocijos: : krepšinininkių pergale džiaugęsi (iš kairės) L. Kleiza, T. Pačėsas, V. Chomičius gera nuotaika užkrėtė ir FIBA „Europe“ vadovą J. Garbajosą (dešinėje). / ltu.basketball nuotr.

Latvės turi vilčių

Vietas 2025 m. „EuroBasket“ finalo turnyre jau yra užsitikrinusios varžybų šeimininkės čekės, vokietės, italė graikės ir penkių atrankos grupių lyderės – ispanės (A), švedės (D), prancūzės (E), turkės (F), serbės (G).

Tikslo tebesiekia latvės (3–2, antra vieta E grupėje). Vilčių jau nebeturi estės (1–4, ketvirta vieta D grupėje).

2027-aisiais šešiolika stipriausių Senojo kontinento krepšininkių ekipų varžysis Lietuvoje, Suomijoje, Belgijoje ir Švedijoje.


Statistika

Lietuva–Lenkija 72:69 (18:22, 22:13, 16:15, 16:19).

„Active Vilnius“ arena.

Lietuva: L. Juškaitė 17 taškų (7/7 dvitaškių, 4 atkovoti kamuoliai), J. Jocytė 14 (1/7 tritaškių, 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai), L. Miškinienė (8 atkovoti kamuoliai) ir G. Labuckienė (5 atkovoti kamuoliai) po 10, D. Donskichytė 8 (5 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos), G. Meškonytė 6, B. Sinickaitė 5, D. Usė 2 (4 atkovoti kamuoliai), S. Baltkojienė, G. Raulušaitytė ir E. Šventoraitė po 0.

Lenkija: A. Skobel 18 taškų, S. Mavunga 17 (3/5 tritaškių, 6 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos), L. Banaszak 12 (4 atkovoti kamuoliai), W. Gajda 10 (8 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos), K. Borkowska 6 (4 atkovoti kamuoliai), K. Gertchen 5 (6 atkovoti kamuoliai), A. Pawlowska 1, J. Niemojewska, A. Makurat ir W. Telenga po 0.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 23/41 (56 proc.) ir 16/28 (57 proc.), tritaškių – 5/18 (28) ir 10/31 (32), baudų metimų – 11/19 (58) ir 7/10 (70). Atkovota kamuolių – 38 ir 32, perimta – 12 ir 10. Rezultatyvūs perdavimai – 15 ir 17. Klaidos – 16 ir 17.


C grupė

1. Belgija  4  1  +190

2. Lietuva  4  1  +92

3. Lenkija  2  3  +51

4. Azerbaidžanas  0  5  –333

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra