Pereiti į pagrindinį turinį

Dainininkė V. Genytė: vaikiškus batus reikia rinktis atsargiai

2015-09-03 05:45
DMN inf.
Archyvo nuotr.

Prie visų žinomos Lietuvos dainininkės, „Dainų dainelės“ laureatės, laidų vedėjos ir pedagogės Vaidos Genytės titulų galima būtų pridėti ir dar vieną – berniukų avalynės ekspertė. O kaip kitaip – juk jos sparčiai augančiam sūnui batus reikia keisti kelis kartus per metus!

V. Genytė su dvylikamečiu sūnumi Ainiumi yra apėjusi daugybę batų parduotuvių: „Ainius nuo kelerių metukų turi pilnapėdystę, tad išsirinkti batukus visada buvo didelė problema ir sunki užduotis. Tekdavo pereiti daugybę parduotuvių, kol pavykdavo rasti tinkamą porą.“  Ypač sudėtinga Vaidai būdavo, kai Ainius buvo mažesnis – tuomet pilnapėdystė buvo ryškesnė, bet ilgainiui mama išmoko atsirinkti, kokie batukai tinka jos vaikui.

Apsipirkti su tėčiu – kur kas greičiau

Iki šiol Vaidai su Ainiumi tinkamų batų paieška užtrunka. „Ieškant batų iškart nusiteikiame ilgai vaikščioti po parduotuves. Žinoma, sūnui greitai atsibosta ir darosi neįdomu, bet kito pasirinkimo tiesiog nėra – puikiai žinau, kaip svarbu išsirinkti patogią ir malonią avėti batų porą. Ypač vaikui, kurio pėda dar tik formuojasi ir nuolat auga. Dažnai gelbsti ir vidpadžiai“, – pasakoja V. Genytė. 

Vaidai, kaip mamai, Lietuvoje trūksta didesnio vaikiškos berniukų avalynės pasirinkimo. Dvylikamečio Ainiaus koja greitai auga, tad naujos poros batų prireikia kas 4–5 mėn. „Mano sūnus nėra puošeiva, daug skirtingų batų porų jam nereikia. Tačiau pėda vis auga, tad labai svarbu, kad batai nespaustų ir netrintų. Būna, kad parsinešame batus namo, sūnus pavaikšto kelias valandas kambaryje ir pajunta, kad batai nepatogūs, tad tenka juos grąžinti – vaikiški batai juk neprasinešios“, – šypsosi dainininkė. Be to, ji pastebi, kad atskiras skyrius pilnapadžiams labai palengvintų batų paiešką avalynės parduotuvėse šią problemą turintiems žmonėms.

Batų internetu jie neperka – Vaida įsitikinusi, jog būtina batus pasimatuoti, pažiūrėti, kaip pėda jaučiasi, patikrinti, ar nespaudžia, netrina. Taip pat vaikui batų ji neperka ir viena  – geriausias ir patikimiausias būdas mamai ir sūnui eiti apsipirkti kartu. Tačiau būna ir taip, kad Ainius batų ieškoti išeina ir su tėčiu. „Su tėčiu apsipirkti visada trunka greičiau – jiedu pasimatuoja kelias poras, vyriškai pasitaria, nusprendžia ir, žiūrėk, po valandos jau grįžta namo su nauja dėžute. Su mama paieškos užtrunka ilgiau“, – juokiasi V. Genytė.

Svarbiausia – kokybė

Renkant batus sūnui, svarbiausias kriterijus Vaidai yra kokybė. „Man svarbu, kad batai būtų pagaminti iš natūralių medžiagų, natūralios odos, o žiemai – su natūraliu kailiuku. Sintetinių medžiagų ir pakaitalų stengiamės vengti, nes pėdai būtina kvėpuoti, taip pat svarbu, kad koja neprakaituotų. Paėmusi batą į rankas, pirmiausia tikrinu jo kokybę.“

Pasak vaikiškos avalynės ekspertų, prie pėdos prisitaikantys batai vaikams būtini. Per maža ar per siaura avalynė spaus pėdutę, ji stengsis prisitaikyti prie bato formos ir augs netaisyklinga. O per didelė ar per plati avalynė nebus patogi ir gali tapti traumų priežastimi. Su „nesuvaržytos pėdos“ požiūriu sutinka ir V. Genytė. „Visada taip pat atkreipiu dėmesį ir į padą bei kulną, pamažu išmokome atpažinti, kas trukdo pėdai prisitaikyti prie bato, o kas ne“, – pastebi dainininkė.

Padams avalynės ekspertai pataria skirti nemažai dėmesio: jie turėtų būti neslidūs, su geru protektoriumi, tačiau kartu ir ganėtinai lankstūs, kad einant prisitaikytų prie pėdos judesių. Apskritai, anot specialistų, geriausia vaikiška avalynė yra ta, su kuria jis jaučiasi tarsi basomis.

Batus renkasi pats

Nors batų paieškos sūnui visada prasideda mamos iniciatyva, galutinis sprendimas, kurią porą išsirinkti, priimamas tik bendru sutarimu. Vaida juokiasi, kad sūnus jau turi griežtą skonį, pats atsirenka, kas jam patinka. O ir apie vaikiškos berniukų avalynės madą jau žino daugiau nei mama, tad bet kokių batų jam tikrai neįsiūlysi. „Savo nuomonę dėl batų stiliaus jis pradėjo reikšti prieš metus ar porą, tad dabar dažniausiai batus renkame kartu – sūnus išsirenka patinkanti batų modelį ar jų stilių, o aš patikrinu, ar batai kokybiški, ar pagaminti iš natūralių, odai pralaidžių medžiagų. Jeigu ne – ieškome panašaus modelio, kol galiausiai abu liekame patenkinti pirkiniu.“

Visgi daug porų batų V. Genytės sūnui nereikia: vieni batukai – laisvalaikiui, kiti – sportui, treti – renginiui, tiek ir užtenka. „Kartais jis net pasako – kam man daug batų, ar aš tau merga kokia“, – juokiasi Vaida.

Mylimiausi vaikystės batukai – iš „Dainų dainelės“

Turbūt kiekvienas turime savo mėgstamiausius vaikystės batukus, Vaida Genytė – ne išimtis. Ji puikiai prisimena savo mylimiausius raudonus batukus, kuriuos jai nupirko mama. „Tais laikais daug gražių dalykų parduotuvėse ir prekybos bazėse nebūdavo, bet mama kažkur rado ypatingus ryškiai raudonus batukus maža pakulne – jie jai taip patiko, kad nupirko netgi dvi poras – vienus avėti, o kitus išaugai“, – prisimena Vaida. Šiais batukais Vaida pasipuošė 1980 m. „Dainų dainelėje“ – galbūt dėl to juos taip puikiai prisimena.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų