Pereiti į pagrindinį turinį

Garsus stilistas V. Gigevič: plaukus stiprinti reikia iš išorės ir iš vidaus

2013-12-05 17:00
DMN inf.
Garsus stilistas V. Gigevič: plaukus stiprinti reikia iš išorės ir iš vidaus
Garsus stilistas V. Gigevič: plaukus stiprinti reikia iš išorės ir iš vidaus / Organizatorių nuotr.

Dažniausia grožio problema, su kuria susiduria moterys Lietuvoje – slenkantys ir silpni plaukai. Tuo skundėsi net 56 proc. tris mėnesius trukusio plaukų, nagų ir odos būklės tyrimo dalyvių. Jame iš viso dalyvavo net 150 moterų, kurių amžiaus vidurkis – 27 m.

Pasak vieno Lietuvos stilistų Valerij Gigevič, tokie rezultatai nestebina, nes jis pats kiekvieną dieną susitinka su moterimis, kurios skundžiasi dėl nusilpusių plaukų.

„Dažnai iš klienčių girdžiu, kad jų plaukai yra silpni, nušiurę ar apskritai slenka. Kartais tai būna priežastis, dėl kurios žmogus būna priverstas keisti šukuoseną ar darytis tokią, kurios jam gal visai ir nesinori, bet aplinkybės nepalieka kitos išeities“, – aiškino V. Gigevič.

Anot jo, silpni plaukai dažnai yra požymis, rodantis, kad žmogus patiria didelį ir nuolatinį stresą. Tiesa, jo poveikis nėra momentinis, tačiau laikui bėgant organizmui, jei juo tinkamai nesirūpinama, padaroma didelė žala, kurią atitaisyti būna labai sunku.

Be to, kad šiuolaikinio gyvenimo palydovas – stresas – nuolatos alina žmogaus organizmą, yra ir kitų priežasčių, lemiančių plaukų būklę.

„Matyt, retas kuris žino, bet mes gyvename 7 m. pasikartojančiais ciklais. Tai reiškia, kad kas 7 metus žmogus netenka daug plaukų. Aišku, tai natūralus procesas, bet jei organizmas nusilpęs – užauginti naujus ir žvilgančius plaukus jam bus gerokai sunkiau, o gal ir apskritai nepavyks“, – aiškino stilistas.

Jis taip pat nurodė, kad žmogaus išvaizdai didelę įtaką turi metų laikų kaita. Anot V. Gigevič, jos poveikis Lietuvoje ypač juntamas rudenį, kuomet organizmui pradeda stigti natūralių vitaminų. Tuomet stilisto grožio saloną užplūsta moterys, kurios trokšta kaip nors atgaivinant savo plaukus.

Prie susiduriančių su nusilpusių ir neišvaizdžių plaukų problema specialistas priskyrė ir besilaukiančias arba neseniai gimdžiusias moteris. Tiesa, ne visoms joms vienodą poveikį turi šis gyvenimo laikotarpis. Tai, pasak V. Gigevič, tai priklauso nuo organizmo būklės ir jo priežiūros.

„Kai manęs paklausia, ką reikėtų daryti, kad plaukai būtų sveiki ir neslinktų, aš juokais sakau, kad žmogus turėtų galvą išsitrinkti varnalėšos šaknų nuoviru“, – šypsojosi pašnekovas, bet netrukus surimtėjo ir pridūrė, kad geriausias bei efektyviausias būdas – su iškilusia problema kovoti iš vidaus ir iš išorės.

Anot garsaus stilisto, geriausi rezultatai pasiekiami, kai naudojami tinkami maisto papildai, kurie padeda kompensuoti vitaminų trūkumą, o plaukų kirpimas ir visa jų priežiūra patikima savo darbą išmanantiems profesionalams.

„Toks dabar gyvenimas: skubame, užmirštame ar nespėjame tinkamai ir sveikai pavalgyti, o dar ir Lietuvos klimatas nelepina. Todėl, manau, būtina pasirūpinti savo organizmu ir skirti jam daugiau dėmesio, daugiau investuoti į jį. Juk nebūdami sveiki, nesijausdami tvirti ir gražūs mes tampame liūdni ir ne itin motyvuoti ką nors daryti ar ko nors siekti“, – svarstė Valerij Gigevič.

Pasak jo, daugeliui plaukai atrodo savaime suprantamas ir nesudėtingas dalykas, todėl retai susimąstoma apie tai, kas iš tiesų lemia jų grožį.

„Pavyzdžiui, cinkas ir magnis padeda išvengti per didelio plaukų slinkimo, o varis būtinas plaukų folikulų formavimuisi ir plaukų stiprumui. Jodas yra svarbi sudėtinė tiroksino gamybos proceso dalis. Šio hormono trūkumas lemia plaukų slinkimą. Be to, plaukų augimui skatinti ir jų blizgesiui bei švelnumui reikia tokių medžiagų kaip pantoteno rūgštis ir biotinas“, – vardijo stilistas.

Jo teigimu, dalį šių medžiagų organizmas gauna valgant tam tikrus produktus. Cinko daug riešutuose, kruopose, pupose, sūryje, kavoje, arbatoje, mėsoje, vėžiagyviuose ir moliuskuose. Geriausi magnio šaltiniai – grūdų produktai, petražolės, krapai, rūgštynės, špinatai, taip pat krevetės, krabai, šokoladas, kopūstai, morkos ir kt. Tuo tarpu vario gausiai aptinkama galvijų mėsoje, žirniuose, kokosų riešutuose, grikiuose, avižų kruopose, žuvyje, austrėse ir kt.

„Kai plaukai gauna pakankamai maistingųjų medžiagų iš vidaus, per kraujotakos sistemą, tada ir serumai, kaukės ar kondicionieriai bei stilistai gali nesunkiai padėti“, – apibendrino tyrimo, atlikto "Perfectil" užsakymu, rezultatusV. Gigevič.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų