Pereiti į pagrindinį turinį

Masažas – tik pagalbinė lieknėjimo priemonė

2013-12-27 07:17
Lsveikata.lt

Jei manote, kad vien masažu kūno apimtis labai ženkliai sumažinsite, taip tikrai nebus. Masažas yra kaip pagalbinė priemonė, paspartinanti lieknėjimo procesą. Šiuo metu pasaulyje labai populiarus liekninamasis anticeliulitinis masažas - liposažas, atliekamas rankomis, tačiau jo poveikis prilygsta tokiai procedūrai kaip liposakcija.

Masažas – tik pagalbinė lieknėjimo priemonė
Masažas – tik pagalbinė lieknėjimo priemonė / Shutterstock nuotr.

Norėčiau išbandyti liekninamąjį masažą, tačiau pasimečiau tarp informacijos gausos. Įvairiuose salonuose praktiškai prie kiekvieno masažo prirašoma, kad tai liekninamasis, net prie aromatinių ar medaus. Norėčiau pasiteirauti, ar taip yra iš tiesų? Bei kuo skiriasi liposažas nuo limfodrenažo - gal tai vienas ir tas pats?

Atsako specialistė masažuotoja Žana Gordynec:

- Medaus ar aromatiniai masažai tikrai nėra liekninamieji. Medus - vienas unikaliausių gamtos dovanų. Jo sudėtyje yra gausybė vitaminų ir mineralinių medžiagų. Medaus masažas - tai vienas refleksoterapijos gydymo metodų. Šis gydymas skirtas odai bei visam organizmui. Aromatinis masažas atliekamas įtrinant biologiškai aktyvius taškus eteriniais aliejais, jis puikiai mažina stresą, nuovargį gerina psichoemocinę būseną. O liekninamieji masažai yra visai kas kita.

Tačiau jei manote, kad vien masažu kūno apimtis labai ženkliai sumažinsite, taip tikrai nebus. Masažas yra kaip pagalbinė priemonė, paspartinanti lieknėjimo procesą. Šiuo metu pasaulyje labai populiarus liekninamasis anticeliulitinis masažas - liposažas, atliekamas rankomis, tačiau jo poveikis prilygsta tokiai procedūrai kaip liposakcija (riebalų nusiurbimas). Liposažas yra natūralus, neinvazinis, neagresyvus ir ne toks skausmingas kaip riebalų nusiurbimas. Jo metu, atsižvelgiant į kiekvieno paciento individualią kūno sandarą, celiulito laipsnį ir riebalinio audinio ypatumus, veikiami gilieji odos ir poodiniai riebalų sluoksniai. Tarkim, sportuojant tirpsta paviršiniai riebaliukai ir ateina tokia riba, kai svoris nebekrenta. Tai reiškia, kad reikia išjudinti giluminius riebaliukus, kurie susikaupia per daugelį metų. Taigi liposažas tam yra vienas tinkamiausių būdų. Jis ne tik gerina medžiagų apykaitą, šalina limfos bei vandens sankaupas, pabrinkimus, šalina toksinus, bet ir tonizuoja raumenis, stangrina sudribusią kūno odą, mažina celiulitą. Liposažą reikėtų atlikti 2-3 kartus per savaitę nuo 10-15 kartų, priklausomai nuo esamos problemos. Masažo ciklo metu patartina gerti daug vandens (per dieną reikia išgerti 2-2,5 litro vandens), tinkamai derinti maisto produktus, nevartoti riebaus maisto, cukraus, druskos, kofeino ir kitų produktų, trukdančių svoriui mažėti.

Liposažas ir limfodrenažas - visiškai skirtingi dalykai. Lipos - (graikų kalba - riebalai), limfo - (limfa). Jau pats pavadinimas pasako, kam kuris masažas skirtas. Limfodrenažas dažniausia taikomas gydant celiulitą. Jis atliekamas mechaninio limfodrenažo aparatu. Ant kojų, rankų ar pilvo uždedami specialūs rankogaliai, kuriais didelio oro slėgio bangos ritmiškai “stumia” limfą iš galūnių, pašalindamos skysčių perteklių ir šlakus. Liposažas labai intensyvus ir gana skausmingas, o limfodrenažas - labiau atpalaiduojantis.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra