Pereiti į pagrindinį turinį

Aistrai ir seksui patinka naujovės

2016-05-03 17:44
Lsveikata.lt

„Emocinis artumas garantuoja gerą seksą“, „moters seksualinė trauka priklauso nuo hormonų“ – mūsų intymus gyvenimas pilnas mitų, kurie gali trukdyti santykiams su mylimu žmogumi.

Shutterstock nuotr.

Emocinis artumas garantuoja gerą seksą

„Mus ilgai įtikinėjo, kad sielų vienybė - pati svarbiausia, - sako knygos „Seksualumui bundant: kaip grąžinti aistrą“ autorė Katryn Hall. – Tačiau iš savo praktikos žinau daug porų, kurie dvasinėje plotmėje yra tarsi viena, tačiau jų intymusis gyvenimas slopsta.“

Emocinis artumas leidžia jaustis, kad partneris yra ištikimas draugas, tačiau seksualinio intereso jis neskatina. Aistrai ir seksui patinka naujovės – savo ruožtu artimi žmonės tampa vienas kitam nuspėjami.

„Meilė turi dvi sudedamąsias dalis, - sako psichoterapeutas Filipas Breno. – Narciziškąją, kai lyg veidrodyje partneryje matome patys save, ir daug realistiškesnę, kai domimės žmogumi, kuris gyvena šalia mūsų. Jeigu pirmosios dalies gerokai daugiau, į partnerį žiūrime kaip į savo antrąjį „Aš“. Kad seksas teiktų malonumą, juo reikia užsiimti su žmogumi, kuris jums vis dar yra neperskaityta knyga.“

„Noras su mylimuoju gyventi tik savoje uždaroje salelėje gali būti pražūtingas santykiams, - perspėja K.Hall. – Dauguma tokių porų bijo net per žingsnį atitolti vienas nuo kito, nes galvoja, kad tai pirmas santykių atšalimo ženklas. O šviežias oras santykiams - būtinas. Laikas, kurį praleidžiate atskirai, žadina geismą, seksui suteikia naujumo pojūtį.“

Maža to ilgai gyvenat kartu vyrui formuojasi vadinamasis Madonos ir Pasileidėlės kompleksas. Iš pradžių geistą seksualiai patrauklios meilužės (Pasileidėlės) įvaizdį keičia belytė, motinai artima figūra (Madona). Seksualinę trauką šiai blokuoja socialiniai ir kultūriniai draudimai.

„Išvengti to įmanoma tik griaunant rutina tapusį intymų gyvenimą, bandant ką nors naujo, - sako K.Hall. – Kartais porai pakanka tiesiog prisiminti, nuo ko prasidėjo jų romantiniai santykiai.“

Meilę galima išreikšti ir kitaip

Malonu galvoti, kad jeigu vienas partnerių vis atsisako mylėtis, kitas suprasdamas mylimą žmogų turi likti ištikimas.

„Tai – neteisinga, nerealu ir dažnai yra neištikimybės priežastis, – sako knygos „Santuoka be sekso: libido susigrąžinimas“ autorė Mišel Weiner-Davis. – Kai žmonės susituokia, jie pasirengę kompromisams ir deryboms, kur gyventi, kada susilaukti vaikų, kaip derinti darbą ir šeimyninį gyvenimą.“

Tačiau niekam nešauna į galvą aptarti, kas bus jei vienas partnerių staiga sugalvos suretinti arba iš viso atsisakyti lytinių santykių. „Kiekvieno mūsų „meilės kalba“ skirtinga. Vienam pati geriausia meilės išraiška – kūnų kontaktas, kitam – atviras pokalbis ar tiesiog kartu praleistas laikas. „Jeigu gyvenimą surišate su tuo, kurio meilės kalba – prisilietimai ir glamonės, be jų niekaip kitaip nesugebėsite partneriui išsakyti savo jausmų,“ - sako ekspertė.

Moters seksualinė trauka

„Moters libido sumažėjimas dažnai siejamas su hormonų pusiausvyra ir kartais net koreguojamas medikamentais, kurių pagrindinė medžiaga yra testosteronas,“ - teigia vieno JAV universiteto profesorius Chuan Remos.

Tačiau moterų seksualumas susijęs su daugybe gyvenimo sferų: psichikos ir fizine sveikata, širdies ir kraujagyslių būkle, patiriamu stresu, pasitekinimo seksu ir t.t. Labai retai tai yra tik fiziologinio charakterio problema, kurią reikia gydyti vaistais.

Seksologė Rosmery Basson taip aprašo moters seksualumo pikus ilgalaikiuose santykiuose: „Spontanišką sekso troškimą moteris dažniausiai jaučia santykių pradžioje ir tam tikrais menstruacinio ciklo periodais. Tačiau su metais šis troškimas slopsta. Būtent tada reikalingi jausminiai stimulai: tam tikros glamonės, partnerio prisilietimai, pačios moters fantazijos. Tai nereiškia, kad moteris tampa šalta – tiesiog keičiasi jos seksualumo scenarijus.“

Spręsite emocines problemas

Džiaugsmo neteikiantis seksas ir emocinės poros problemos – nesupratimas, bendravimo trūkumas, agresija – tarpusavyje susiję. Bandymai pirmiausia išspręsti susikaupusias emocines problemas kartais iš tiesų padeda pagerinti intymųjį gyvenimą.

Tačiau daugelyje porų reikėtų elgtis atvirkščiai. „Jeigu porai nepavyksta ir po atvirų pokalbių geriau suprasti vienam kitą, aš jiems siūlau eiti kitu keliu, - sako Ch.Remos. – Pradėkite nuo fizinio artumo, sakau jiems. Nuo prisilietimų, bučinių, kūno glamonių. Tai gali netikėtai „atverti“ mūsų emocionalumą ir padėti geriau pajausti artimą žmogų. Suvokę, koks jis brangus, lengviau priimsite visus nesutapimus ir surasite kompromisą.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų