Pereiti į pagrindinį turinį

Po plastikos chirurgo peiliu – dėl psichikos sveikatos?

2015-04-13 16:30
Po plastikos chirurgo peiliu – dėl psichikos sveikatos?
Po plastikos chirurgo peiliu – dėl psichikos sveikatos? / Shutterstock nuotr.

Statistiniais duomenimis, daugiau nei pusės moterų lytinės lūpos yra asimetriškos, per didelės arba deformuotos. Vienos moterys dėl to neišgyvena. Tačiau kitoms tai gali būti ne tik psichologinio diskomforto, bet ir fizinių nepatogumų priežastis. Užsienio specialistai teigia, kad intymių vietų plastinės korekcijos – išimtinai psichologinė problema, galinti turėti neigiamų pasekmių.

Operacija nuvedė prie... altoriaus

Moters mažąsias lytines lūpas dengia didžiosios. Tačiau pasitaiko atvejų, kai dėl smarkiai padidėjusių mažųjų lytinių lūpų, jos tampa nepridengtos didžiųjų lytinių lūpų. Šiuo atveju gali susidaryti tarytum didelės odos raukšlės, neigiamai veikiančios moters gyvenimą.

Štai skaitytoja Regina „Lietuvos sveikatai“ pasakojo, kad prieš porą metų ryžosi atsiduoti plastikos chirurgų valiai būtent dėl tokios priežasties. Tuomet, anot jos, sumokėjo pakankamai „įkandamą“ sumą – apie tris tūkstančius litų (maždaug 868 eurai).

„Tiesiog nebegalėjau kentėti nepatogumų. Labiausiai jie turėjo įtakos mano mąstymui – nepasitikėjau savimi. Nesisekė užmegzti ilgalaikių santykių, nes prieš vyrą tiesiog suakmenėdavau“, – prisiminė moteris.

Po operacijos praėjus metams moteris sutiko vyrą, su kuriuo dabar rengiasi vestuvėms. Tačiau iš pasakojimų aišku, jog iš esmės problema buvo – psichologinė.

Gali būti pavojingos

Nors Lietuvoje plastikos chirurgai į moteriškųjų lytinių organų chirurgines korekcijas žiūri kaip į estetinės problemos sprendimų būdą, užsienyje dar prieš dvejus metus pastebėta, kad susidomėjimas tokiomis operacijomis gali būti grėsmingas.

Viena labdaros organizacija Didžiojoje Britanijoje sukūrė animuotą filmuką, tikėdamasi, kad jis paskatins diskusijas apie augantį plastinių lytinių lūpų operacijų – labiaplastijos – populiarumą. Jų šioje šalyje kasmet atliekama po kelis tūkstančius. Filme trys moterys pasakoja, kaip jas paveikė chirurginė lytinių lūpų mažinimo operacija.

Viena filmo herojų, Ema, manė, kad jos genitalijos yra nenormalios. „Tai buvo vienintelis dalykas gyvenime, kuris mane slėgė. Troškau, kad man būtų padaryta plastinė operacija. Maniau, kad tai išspręs visas mano problemas. Tikėjausi, kad jos atrodys mielos, kaip mažas dizainerio kūrinys“, – sakė ji. Tačiau, nors lytinės lūpos po operacijos yra mažesnės, Emos vis tiek netenkina jų išvaizda.

Mokslininkai tvirtina, kad ilgalaikis tokių operacijų poveikis nėra ištirtas. O didžiausią nerimą kelia ir tai, kad moterys negauna pakankamos psichologinės paramos prieš nuspręsdamos operuotis.

Komentaras

Londono universitetinės ligoninės klinikinė psichologė Lih-Mei Liao:

- Moterys, siekiančios labiaplastijos, turėtų sulaukti daugiau specialistų dėmesio. Rūpesčiai dėl lytinių lūpų yra psichologinės prigimties. Kai moteris sako, kad ji susirūpinusi dėl lytinių lūpų, chirurgai girdi žodį „lytinės lūpos“ ir operuoja. O aš girdžiu žodį „susirūpinusi“, – sakė psichologė, kuriai nepatinka požiūris, kad operacija yra paprasčiausias sprendimas. Operacija gali turėti prasmės, tačiau ją reikėtų matyti tik kaip kraštutinį sprendimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra