Pereiti į pagrindinį turinį

Vasara be atostogų – ne blogiausias scenarijus

2017-07-25 10:15

Nors nemažai lietuvių vis dažniau atostogas planuojasi įvairiais metų laikais, vis dėlto daugeliui poilsiauti ilgesnį laiką įprasta šiltuoju metų laiku. Tačiau ką daryti, jei vasarą dėl kokių nors priežasčių atostogauti nėra galimybės?

„Shutterstock“ nuotr.

Pataria specialistė – psichologė Genovaitė Petronienė.

Atsikvėpti pakanka ir savaitgalių

– Jei pasirenkama poilsiauti rudenį ar (ir) pavasarį, visiškai natūralu, kad vasarą galima praleisti ir be atostogų. Juo labiau, kad lietuviškas klimatas sudaro neblogas sąlygas pailsėti ir susigalvoti pramogų savaitgalius praleidžiant gamtoje. O to, jeigu pavyksta laikytis tinkamo režimo ir savaitgaliais nedirbti, pasikrauti jėgų visiškai pakanka.

Taigi atostogauti galima bet kuriuo metų laiku. Tačiau daug kas priklauso ir nuo žmogaus kūrybiškumo, kaip jis geba susiorganizuoti poilsį. Jei atostogaujama ne vasarą, ir, pavyzdžiui, išvykti kur toliau finansinių galimybių nėra, įdomiam ir turiningam laikui susiplanuoti prireikia daugiau pastangų ir fantazijos.

Kada gresia perdegimas

Psichinė sveikata stipriai nukenčia, prastėja darbo kokybė ir žmogui per atostogas liekant namie, darant remontą ar paprasčiausiai sėdint nieko neveikiant. Taip nesuteikiamas stimulas naujam patyrimui.

Blogiausias variantas – apskritai neatostogauti. Bendraudama su klientais, kurie neturėjo atostogų dvejus-trejus metus, pastebiu ryškiai suprastėjusią jų savijautą. Nors tokie žmonės ir bando atsigriebti per savaitgalius, tačiau to padaryti visiškai nepavyksta. Juo labiau kad atostogos suteikia didesnio atsiraukimo galimybę – pabuvus kitoje aplinkoje galima tarsi iš naujo perkrauti savo vidinį „kompiuterį“. Psichinė sveikata stipriai nukenčia, prastėja darbo kokybė ir žmogui per atostogas liekant namie, darant remontą ar paprasčiausiai sėdint nieko neveikiant. Taip nesuteikiamas stimulas naujam patyrimui.

Kasdien rasti laiko sau

Išmokti pailsėti labai svarbu ne tik per atostogas, bet ir kiekvieną dieną. Labai svarbu aiškiai nusistatyti, kad nuo tokios ir tokios valandos visiškai nebus užsiimama darbiniais ir buities reikalais. Tam tikrą laiką reikėtų paskirti vien kokybiškam poilsiui, užsiimti širdžiai malonia veikla – išeiti į miestą susitikti su draugais, nueiti į kokį renginį ir t.t.

Be abejo, per vakarą didesnės perspektyvos, reikalingos „persikrovimui“, neįgausi, tačiau įsimintinai, netipinėje aplinkoje praleidus savaitgalį tą jau įmanoma padaryti.


Verta žinoti

Pailsėti galima ir dienos metu: po pietų kelioms minutėms užsimerkite, jeigu yra galimybių, ištiesti kojas, ir „tegul pasaulis palaukia“. Per pietus ar po darbo labai naudinga pusvalandį skirti pasivaikščiojimams, tai padeda „perjungti“ dėmesį, atkurti fizines jėgas.

Jei vasarą neturėsite galimybės atostogauti, pasirūpinkite turiningais vakarais ir savaitgaliais – keiskite pasivaikščiojimų vietas, eikite į naujas vietas (kavines, parodas, pramogų erdves), kur anksčiau nebuvote, sugalvokite užsiėmimų, kurie jums bus naujiena.

Jeigu turite galimybę, pakeiskite darbo grafiką. Vasarą anksčiau švinta, vadinasi, ir mūsų kūno bioritmai keičiasi, esame pajėgūs keltis anksčiau. Pradėję darbus anksčiau turėsite papildomo laiko vakaro poilsiui. Jei įmanoma, neškitės kompiuterį į atviras miesto erdves ir dirbkite lauke, artimiausiame parke šalia darbovietės ar kokioje artimiausios kavinės lauko terasoje.

Pakoreguokite mitybą: rinkitės daugiau vaisių, daržovių, nepamirškite vartoti pakankamai vandens. Tai leis palaikyti geresnę savijautą, nes vasarą virškinimo sistema sunkiau tvarkosi su sunkiai virškinamu maistu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų