Klaipėdos jūrininkų ligoninės galeriją menininkai papuošė naujais darbais

Klai­pė­dos jū­ri­nin­kų li­go­ni­nė­je su­kaup­ta di­džiu­lė Klai­pė­dos kraš­to me­ni­nin­kų dar­bų ko­lek­ci­ja pa­si­pil­dė nau­jais eks­po­na­tais. Per tra­di­ci­nę ak­ci­ją pa­do­va­no­ti 22 nau­ji dar­bai.

Pasidžiaugė ilgamete tradicija

Pasitinkant gražiausias metų šventes, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje jau 23 kartą menininkus ir ligoninės medikus subūrė Advento popietė "Ant gerumo sparnų". Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkai padovanojo specialiai šiai akcijai sukurtus savo darbus.

"Ligoninė šiemet minėjo 25-metį, o akcija joje vyksta jau 23-čią kartą. Laiko patikrinta draugystę mes labai branginame ir seniai neabejojame, kad kiekvienas meno kūrinys, puošiantis ligoninės aplinką, prisideda prie gydymo proceso",– sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Gydymo įstaigos vadovas, pasitinkant gražiausias metų šventes, palinkėjo susitelkimo, santarvės, sveikatos dailininkams ir patiems medikams.

Gal ką nors ir nuteikia šventiškai tos blyksinčios lemputės, tačiau ar pastebėjote, kad kuo labiau lekiame, tuo labiau nespėjame?

Palinkėjo ieškoti tikrumo

Ligoninės kapelionas, Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius dr. Saulius Stumbra atkreipė dėmesį, kad šiais laikais, kai aplinkui daug įvairių dirgiklių ir švenčių laukimo butaforijos, lengva pasiklysti ir nepajausti tikrojo švenčių džiaugsmo.

"Gal ką nors ir nuteikia šventiškai tos blyksinčios lemputės, tačiau ar pastebėjote, kad kuo labiau lekiame, tuo labiau nespėjame? Kuo daugiau dirgiklių aplinkui, tuo labiau trūksta džiaugsmo", – kalbėjo dvasininkas, palinkėjęs gyvenime ieškoti tikrumo ir nepamesti jo šiandieniniame blizgučių pasaulyje.

Gruodžio 29 dieną Šv. Mergelės Marijos Taikos karalienės bažnyčioje kapelionas aukos Šv. Mišias už Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenę.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė pasidžiaugė taip ilgai gyvuojančia tradicija. Neatsitiktinai ši popietė rengiama tokiu metu: kūryba savo susikaupimu artima didžiųjų metų švenčių dvasiai.

Antrindama kapelioniui, N. Poškutė-Jukumienė pristatė menininkų kūrybą – išjaustą, tikrą bei nenusagstytą girliandomis.

Įsteigė nominaciją

Šiemet ligoninė, norėdama atsidėkoti menininkams už ilgametę draugystę, įsteigė naują "Gerumo sparnų" nominaciją. Pirmoji – nuoširdumo – nominacija įteikta keramikei Daivai Ložytei.

Menininkė, išgirdusi apie apdovanojimą, reagavo itin emocingai ir net nubraukė džiaugsmo ašarą.

Gerumo akcijos sumanytoja dailininkė Sofija Kanaverskytė juokavo, kad savo dovanotais darbais tuoj prisivys skaičių, kiek yra tekę gulėti šioje ligoninėje. Menininkė įsitikinusi, kad dovanojami darbai yra svarbūs – jie prisideda prie medikų ir pacientų dvasinio ugdymo.

Per 23 metus Klaipėdos krašto menininkai ligoninei padovanojo per 600 darbų, išleisti du meno albumai. Klaipėdos jūrininkų ligoninė juokais vadinama labiausiai lankoma meno galerija mieste.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių