Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę?

 • Teksto dydis:

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų.

„Kauno implantologijos klinikos“ gydytojo odontologo Andriaus Jonaičio teigimu, implantacija – išties sudėtinga procedūra. Viena to priežasčių yra ta, kad individualios kiekvieno paciento kaulo anatominės savybės ne visuomet leidžia įsriegti implantą taisyklinga kryptimi, o tai ateityje gali turėti įtakos tiek paties implanto prigijimui, tiek tarnavimo trukmei, tiek ir prie jo pritvirtintos restauracijos funkcionalumui bei estetikai. Negana to, tokių anatominių darinių, kaip sinuso ančių, nosies ertmių bei apatinio žandikaulio nervo topografinės savybės sukelia nemažai rizikų juos pažeisti implantacijos metu. Pasak ilgametę patirtį turinčio implantologijos specialisto, šiais laikais, išvengti žmogiškų klaidų, ir net sudėtingiausiais atvejais implantą įsriegti itin tiksliai padeda vis didesnio specialistų ir pacientų pripažinimo sulaukianti skaitmeninė implantacija.

„Per beveik 40-ties metų implantacijos praktiką Lietuvoje mes, implantuojantys gydytojai, įgijome daug vertingos patirties ir išsigryninome, kokie implantai tinkamiausi, siekiant atstatyti kramtymo funkciją. Atlikome daugybę išsamių klinikinių tyrimų, kurių metu stebėjome bei analizavome sėkmingiausius implantacijos atvejus ir šiandien galime drąsiai teigti, jog turime moderniausias medžiagas bei technologijas ir žinome, koks implantų dizainas bei kokia sriegimo metodika turi būti naudojama, norint džiaugtis idealiais rezultatais net praėjus 15–20 metų“, – patirtimi dalinosi A. Jonaitis.

Pagrindinė šių laikų naujovė, padedanti pasiekti pačius geriausius rezultatus, – skaitmeninė implantacija, t. y. skaitmeninis būsimos implanto padėties suplanavimas.

Ekspertas: gydytojas odontologas Andrius Jonaitis. / Kauno implantologijos klinikos nuotr.

Kaip vyksta skaitmeninė implantacija

Prieš implantacijos procedūrą, pasitelkus skaitmenines technologijas, nesukeliant jokio diskomforto pacientui, atliekami reikalingi tyrimai ir surenkama informacija apie paciento žandikaulius, sąkandį, kaulo tipą.

Įvertinus gautus duomenis ir galimas rizikas, nustatomas taisyklingas sąkandis, jo aukštis ir pagaminami laikini protezai, idealiai atitinkantys būsimus nuolatinius. Pacientas gali juos pasimatuoti, įvertinti, kaip su jais jaučiasi, ar patogus sąkandis, esant poreikiui, protezai gali būti koreguojami. Kai protezai idealiai atitinka paciento lūkesčius, pagal juos gaminamas chirurginis gidas. Jame esančios specialios ertmės padeda gydytojui kontroliuoti implantų sriegimo kryptį ir įstriegti juos į tiksliai numatytas vietas. Tokiu būdu prarasti dantys atkuriami ypatingai tiksliai, be pjūvio ir skausmo. Šis metodas garantuoja ne tik tikslesnius rezultatus, bet ir komfortiškesnį ir greitesnį gijimą. Prigijus implantams, atliekamas dantų protezavimas – ant implantų fiksuojami dantų protezai (vainikėliai arba plokštelės), efektyviai atkuriantys dantų funkciją, formą ir estetinę išvaizdą.

Skaitmeninės implantacijos galimybės

Skaitmeninė implantacija šiandien specialistų visame pasaulyje pripažįstama pažangiausiu gydymo būdu, užtikrinančiu sklandžią bet kurios implantacijos procedūros eigą ir padedančiu idealiai tiksliai išspręsti net ir pačius sudėtingiausius atvejus. Pasitelkus šį metodą, galima sėkmingai atkurti tiek vieną, tiek kelis, tiek daugumą ar net visus dantis.

Patyręs implantologijos specialistas įvardina ir daugiau skaitmeninės implantacijos privalumų.

Pasitelkus šį metodą, vieną, kelis ar visus dantis galima atkurti vos per vieno vizito metu, nes viskas ypač tiksliai suplanuojama ir pagaminama dar prieš atliekant procedurą. Kai kuriais atvejais implantacija atliekama be dantenų pjūvio, o gijimas visada užtrunka net 30–40 proc. trumpiau, nei sriegiant implantus tradiciniu būdu. Užtikrinus preciziškai tikslią implanto padėtį, garantuojamas ir juvelyriškai tikslus dantų protezavimas, maksimaliai atkuriantis visas jų funkcijas ir estetiką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prieš 20 metų įsriegti implantai puikiai tarnauja !...

Prieš 20 metų įsriegti implantai puikiai tarnauja !... portretas
Negaliu atsidžiaugti profesoriaus darbu . Nebuvo iškilę jokių problemų.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių