Laikinuoju Vėžio instituto vadovu lieka E. Janulionis

  • Teksto dydis:

Laikinai vadovauti Nacionaliniam vėžio institutui lieka Ernestas Janulionis.

Kaip pirmadienį pranešė institutas, pagal sveikatos apsaugos bei švietimo, mokslo ir sporto ministrų įsakymą jam vykdyti direktoriaus funkcijas pavedama, kol į šias pareigas bus paskiras nuolatinis direktorius, bet ne ilgiau kaip vieniems metams.

Gydytojas onkologas radioterapeutas E. Janulionis nuo 2008 metų eina Vėžio instituto mokslinio sekretoriaus pareigas, anksčiau buvo Brachiterapijos skyriaus vedėjas.

2022 metų kovą jam pavesta vykdyti direktoriaus pareigas.

Nuolatinio vadovo Nacionalinis vėžio institutas neturi nuo 2019 metų, kai tuometinis direktorius Feliksas Jankevičiaus laimėjo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų vadovo konkursą.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia perimti instituto dalininkės teises ir pareigas iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Numatyta, kad jo dalininku galėtų tapti ir Vilniaus universitetas. Tačiau ši pertvarka sulaukė dalies politikų ir medikų pasipriešinimo. Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo Vyriausybei institutą prijungti prie Santaros klinikų, išlaikant jo autonomiją.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę BNS sakė, kad nuolatinio Vėžio instituto direktoriaus konkursą norima skelbti tuomet, kai SAM su mokslo atstovais turės lygias teises valdant šią įstaigą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių