Primenama ir dėl per intensyvaus dezinfekcinio skysčio naudojimo pasekmių – juo tepti rankas reikėtų ne daugiau nei du kartus per dieną, kitu atveju rankos taps šiurkščios.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Kristina Staivė nustebo sužinojusi, jog daugelis socialiniame tinkle „Facebook“ komentarus palikusių žmonių teigia rankas per dieną plaunantys ir 20, ir net 30 kartų. Vaistininkė sako, kad persistengti nereikėtų, nes sausėja rankos, taip pat nuplaunamas natūralus ant odos esantis apsauginis sluoksnis, kuris jau savaime kovoja su bakterijomis.
„Labai džiugu, kad žmonės sąmoningi, supranta rankų plovimo svarbą ir to moko savo vaikus, moterys primena vyrams. Rankų plovimas yra įprotis, kurį išugdyti nėra sunku, o tai gali atnešti tikrai daug naudos. Rankų plovimas grįžus iš lauko, prieš valgant ar gaminant maistą, paglosčius gyvūną, gali padėti išvengti virusų ir bakterijų“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė.
Pasak jos, jeigu pajutote intensyvesnį rankų sausėjimą, galima įprastą muilą pakeisti švelnesniu, pavyzdžiui, kurio sudėtyje yra arbatmedžio. Vaistininkė K. Staivė pataria nepamiršti ir drėkinti odos drėkinamuoju kremu, o naktį net ir maitinamuoju rankų kremu.
Vardindami, kada plauna rankas, daugelis žmonių sako, kad plauna jas kaskart po išėjimo į lauką ir vizitų parduotuvėse, užsiimant ruošos darbais virtuvėje, po tualeto, grįžę iš parduotuvės, po darbų sode ar vos atėjus į darbą.
Vaistininkai primena taisyklingo rankų plovimo etapus:
Rankų plaštakos ir riešai sudrėkinami vandeniu;
Namuose naudojamas kietas ar skystas muilas be antiseptinių priedų;
Kruopščiai, 15-20 sek. rankos muiluojamos trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešai, tarpupirščiai, pirštų galiukai, nagai, nykščiai;
Muiluotos rankos nuplaunamos tekančio vandens srove. Vanduo turi tekėti nuo riešo pirštų link;
Nuplautos rankos nusausinamos vienkartiniu popieriniu rankšluosčiu ar servetėle;
Vandens čiaupas užsukamas su panaudotu vienkartiniu rankšluosčiu ar servetėle, kuri išmetama į šiukšlių dėžę.
Naujausi komentarai