Poliklinikose jau leidžiami grupiniai medicininės reabilitacijos užsiėmimai

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad poliklinikose grupiniai medicininės reabilitacijos užsiėmimai, tokie kaip kineziterapijos ir ergoterapijos užsiėmimai, psichoterapija, druskos kambarių seansai, jau gali vykti be ribojimų.

Visgi, siekiant išvengti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo, gaunamų medicininės reabilitacijos paslaugų saugumui užtikrinti galioja tie patys reikalavimai kaip ir kitoms poliklinikoje teikiamoms paslaugoms.

SAM primena, kad kiekviena poliklinika savo ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo plane turi pagal savo infrastruktūrą apskaičiuoti maksimalų galimą priimti pacientų skaičių per dieną reabilitacijos procedūroms atlikti, numatyti reabilitacijai skirtų patalpų užimtumo ir dezinfekcijos tvarką. Įstaigos vadovas privalo užtikrinti, kad būtų vykdoma pacientų srauto stebėsena, vertinama epidemiologinė situacija, o jai keičiantis – koreguojamas ir maksimalus priimamų pacientų skaičius.

Poliklinikos yra atsakingos už pacientų srautų valdymą, kad nesusidarytų fizinių pacientų laukimo eilių įstaigos viduje. Tai reiškia, kad paslaugos turi būti teikiamos griežtai joms paskirtu laiku. Pacientai įleidžiami likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko. Atsižvelgiant į tai, kad reabilitacijos procedūros dažnai vienu metu atliekamos daugiau nei vienam žmogui, laukiantys pacientai privalo laikytis saugaus 1 metro atstumo. Pacientai procedūrų metu nedėvi asmens apsaugos priemonių, tačiau jos reikalingos laukiant užsiėmimo.

Pacientai procedūrų metu nedėvi asmens apsaugos priemonių, tačiau jos reikalingos laukiant užsiėmimo.

Prieš pradedant reabilitacijos procedūras, pacientams rekomenduojama pamatuoti temperatūrą. Karščiuojantieji turėtų būti nukreipiami pas šeimos gydytoją ar priėmimo ir skubios pagalbos skyrių.

Numatoma, kad gydymo paslaugas turi teikti minimalus, būtinas paslaugai suteikti specialistų skaičius. Keliose gydymo įstaigose dirbantiems medikams rekomenduojama dirbti ciklais, t.y. susidėlioti savo grafiką taip, kad medikas pradžioje jam numatytas mėnesio darbo valandas išdirbtų vienoje gydymo įstaigoje, o vėliau – kitoje. Darbuotojai taip pat privalo naudoti asmeninės apsaugos priemones.

Suteikus reabilitacijos paslaugas, būtina išvėdinti patalpas, dezinfekuoti liečiamus paviršius. Jei tam tikros procedūros (pavyzdžiui, fizioterapijos) atliekamos tuo pačiu metu specialiose kabinose, paslaugos turi būti teikiamos tik kas antroje kabinoje, o po procedūros kabinos dezinfekuojamos. Vėliau kitiems pacientams procedūros turi būti atliekamos prieš tai buvusiose tuščiose kabinose.

SAM primena, kad šeimos gydytojo siuntimą medicininės reabilitacijos paslaugoms pacientai gali gauti nuotoliniu būdu. Šeimos gydytojas turi išrašyti pacientui siuntimą medicininei reabilitacijai, vadovaudamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytojo rekomendacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių