Per savaitę COVID-19 protrūkių išaugo beveik dvigubai, labiausiai – mokyklose

Per savaitę aktyvių koronaviruso protrūkių išaugo beveik dvigubai – nuo 205 iki 374, o didžiausias augimas fiksuotas ugdymo įstaigose, antradienį skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Laikinoji NVSC vadovė Giedrė Aleksienė teigia, kad, nors situacija ugdymo įstaigose pablogėjo, epidemiologinės būtinybės kitaip organizuoti ugdymo procesą šiuo metu nėra.

„COVID-19 ligos atvejų augimas tarp vaikų  ir protrūkių formavimasis, mokykloms atvėrus duris, yra natūralus. Laimei, dauguma protrūkių ugdymo įstaigose nėra skaitlingi, turime tik kelias situacijas, kai pirminių atvejų, siejamų su protrūkiais, užfiksuota daugiau nei dešimt“, – NVSC pranešime cituojama G. Aleksienė.

Anot jos, šiuo metu svarbu nepasiduoti panikai, atsakingai laikytis infekcijos prevencijos, skiepytis. „Tikslas, kad vaikai būtų ugdomi klasėse, ir toliau išlieka prioritetu“, – teigė ji.

NVSC atstovė Daiva Razmuvienė pabrėžia, kad vienintelė galimybė, norint pakeisti pandemijos kreivę ir vietoje kilimo matyti jos lūžimą žemyn, – spartesnis skiepijimasis.

„Stebime aiškią epidemiologinės situacijos koreliaciją su skiepijimosi tempais. Vakarų Lietuvoje esančių savivaldybių, nusidažiusių juoda spalva, kuriose fiksuojamas didžiausias naujų atvejų per 14 dienų rodiklis, gyventojai skiepijasi itin vangiai. Retoje iš jų bent viena vakcinos doze pasiskiepijusių skaičius perkopia 60 proc., o kai kuriose tesiekia šiek tiek daugiau nei 50 proc. gyventojų. Tuo metu, dažnoje savivaldybėje, kur epidemiologinė situacija geresnė, peržengiama ir 70 proc. pasiskiepijusių riba“, – sakė gydytoja epidemiologė.

NVSC iliustracija.

Didžiausias aktyvių protrūkių prieaugis, lyginant pastarąsias dvi savaites, registruotas ugdymo įstaigose. Praėjusios savaitės pabaigoje čia fiksuoti 196 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, kai prieš savaitę jų buvo 46. Dauguma protrūkių – apie 83 proc. – registruoti mokyklose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose fiksuotų protrūkių dalis siekia apie 17 proc.

Tuo tarpu gamybos sektoriuje, kurio įmonių protrūkių žemėlapyje kurį laiką buvo daugiausia, praėjusią savaitę stebimas nežymus augimas – 49 protrūkiai, kai savaitę prieš tai – 43.

Aktyvių protrūkių augimą epidemiologai praėjusią savaitę stebėjo ir gydymo bei socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Jis atitinkamai siekė 27 proc. ir 18 proc., skelbiama pranešime.

Tuo metu dviejose srityse – prekybos ir maisto pramonės – kurios pastaruoju metu taip pat išsiskyrė dėl fiksuojamų aktyvių koronavirusinės infekcijos protrūkių, stebėjo palankias tendencijas. Praėjusios savaitės pabaigoje atitinkamai registruoti 9 (savaitę prieš tai – 15) ir 11 (prieš savaitę – 15) aktyvių COVID-19 ligos protrūkių.

Paslaugų, logistikos ir transporto ir žemės ūkio įmonėse registruotų COVID-19 ligos protrūkių prieaugis 37-ąją metų savaitę buvo nežymus ir siekė nuo kelių iki keliolikos procentų.

NVSC primena, kad protrūkis – staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir ar ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Lietuva pagal epidemiologinius rodiklius antradienį įžengė į blogiausią, juodąją, pandemijos spalvinę zoną. Iki šiol šalis buvo priskiriama raudonajai zonai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jg

Jg portretas
Tai didžiulis melas skleidžiamas nėra tos sugalvotos koronos

4

4 portretas
Nieko naujo, visais laikais rudenį sirgdavom ir maži ir dideli tais COVIDais, tik vadino ta liga gripu ir plaučių uždegimu

tik

tik portretas
nereikia ir nedulkinkit smegenu to ko nera tegul tas ir prasiplauna savo nudulkejusias smegenis jei dar turi?;;;;;;;;
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių