Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė sako, kad pelno mokestį reikėtų didinti labiau – ne 1 procentiniu punktu iki 17 proc., bet per penkerius metus jį padidinti iki 20 proc., taip artėjant prie Europos Sąjungos vidurkio.
Be to, jos teigimu, nereikėtų atsisakyti ir ketvirtojo – 36 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) laiptelio.
„Labai gaila, kad Vyriausybė atsitraukė nuo siūlymo aukščiausias pajamas apmokestinti 36 proc. (...). Matome didelį disbalansą tarp labai turtingų asmenų ir paslaugų, kurioms labai trūksta finansavimo“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda antradienį žurnalistams sakė A. Adomavičienė.
„Išsakėme bendrą palaikymą dabartinei (siūlomai – BNS) mokesčių reformai su tam tikrais papildomais siūlymais“, – pridūrė ji.
Savo ruožtu Vilniaus Bočių bendrijos vadovė Vilija Tūrienė teigė, kad siūlomas nekilnojamojo turto mokestis yra mažiau palankus mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms.
„Dabar egzistuojantis (nekilnojamojo turto – BNS) mokestis buvo labiau demokratiškas, negu dabar pristatomas. Čia nelabai kaip atrodo, gerovės valstybėje galėtų būti kitoks požiūris į didesnę visuomenės dalį“, – žurnalistams sakė V. Tūrienė.
Jos teigimu, pirmas būstas turėtų būti neapmokestinamas: „Tai būtų didelis moralinis stimulas.“
„Žmonės tikrai nesitiki, kad ant jų bus dar kažkokia našta uždėta to, ką jie patys savo rankomis uždirbo, išmokėjo kadaise, turėjo, naudojosi ir dabar štai turi dar kažką mokėti už tai“, – kalbėjo V. Tūrienė.
Skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė A. Adomavičienė taip pat pabrėžė, kad NT mokesčiu turi būti apsaugoti pažeidžiamiausi asmenys.
Pasak G. Nausėdos, visos mokesčių pertvarkos privalo būti socialiai teisingos, be to, turi būti toliau tęsiamas pensijų didinimas.
„Politikos formuotojų užduotis – reaguoti į socialines problemas konkrečiais sprendimais. Nuo 2019 metų pensijos augo sparčiau nei darbo užmokestis ir privalome šią tendenciją išlaikyti“, – Prezidentūros pranešime šalies vadovas.
Anot A. Adomavičienės, susitikime taip pat aptartas G. Nausėdos siūlymas dėl papildomo neapmokestinamųjų pajamų dydžio šeimoms bei „Sodros“ rezervo sąskaita didinti pensijas.
Pasak Prezidentūros pranešimo, šalies vadovas siūlo mažiausiai 20 proc. planuojamo „Sodros“ biudžeto perviršio skirti individualiosios pensijos dalies indeksavimui – tokiu atveju pensijoms būtų skirta apie 80–90 mln. eurų daugiau nei šiemet.
Kaip rašė BNS, Finansų ministerija, išnagrinėjusi daugiau nei 200 asociacijų, asmenų, lobistų ir institucijų pateiktų siūlymų, pirmadienį pateikė atnaujintą mokesčių pakeitimų paketą.
Pataisas Vyriausybė turėtų svarstyti trečiadienį, o jiems iki liepos 1 dienos pritarus Seimui, pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų.
Naujausi komentarai