Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis pirmą šių metų ketvirtį šiek tiek ūgtelėjo beveik visoje Lietuvoje, tačiau tai labiausiai lėmė nuo metų pradžios padidintas minimalus atlyginimas.
Lietuvoje vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, išskyrus individualiąsias įmones, pirmą šių metų ketvirtį, palyginti su 2012 m. spalio–gruodžio mėnesiais, nedaug išaugo šešių apskričių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, o didžiausius atlyginimus ir toliau gavo dirbantys Vilniaus apskrityje.
Statistikos departamento duomenimis, daugiausia vidutinis mėnesinis darbo užmokestis iki mokesčių (bruto) padidėjo Telšių, Tauragės ir Utenos apskrityse (atitinkamai 12 ir po 10 litų), bet sumažėjo Panevėžio, Klaipėdos, Kauno ir Marijampolės apskrityse (atitinkamai 22, 18, 17 ir 2 litais).
Pirmą ketvirtį Vilniaus apskrities darbuotojų vidutinis bruto darbo užmokestis siekė 2505,3 lito. Tauragės apskrityje dirbantys darbuotojai uždirbo mažiausiai – jų vidutinis bruto darbo užmokestis buvo 1769,7 lito, arba 735,6 lito mažiau nei Vilniaus apskrityje.
Darbo užmokesčio pasikeitimus pirmą šių metų ketvirtį lėmė nuo sausio 1 d. iki 1 tūkst. litų padidinta minimali mėnesinė alga, mažesnės, palyginti su ankstesniuoju ketvirčiu, nereguliarios premijos, priedai, priemokos, vienkartinės piniginės išmokos ir kitos priežastys.
Vidutinis mėnesinis išmokėtas (neto) darbo užmokestis apskrityse kito panašiai kaip ir bruto. Išmokėtas darbo užmokestis labiausiai išaugo Telšių (9 litais), Utenos ir Tauragės (po 8 litus) apskrityse, bet sumažėjo Panevėžio (16 litų), Klaipėdos (13 litų), Kauno (12 litų) ir Marijampolės (1 litu) apskrityse.
Per metus (pirmą ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2012-ųjų laikotarpiu), vidutinis mėnesinis darbo užmokestis iki mokesčių padidėjo visose apskrityse, o labiausiai – Šiaulių (5,4 proc.), Kauno (5,1 proc.) ir Panevėžio (5 proc.) apskrityse.
Naujausi komentarai