Kaip sako teisininkas doc. dr. Audrius Bitinas, toks mažėjimas yra geras rodiklis, nes išeiti į išankstinę pensiją kainuoja daug.
2016-aisiais išankstinę pensiją gavo apie 7,3 tūkst. žmonių, 2015-aisiais – 8,4 tūkst., 2014-aisiais – 9,9 tūkst., 2013-aisiais – 10,9 tūkst., o 2012-aisiais – 11,8 tūkst. Kasmet į išankstinę pensiją išeina vis apie tūkstančiu žmonių mažiau.
Vilniaus universiteto doc. dr. A. Bitinas sako, kad tokia tendencija yra gera. „Tiek Lietuvos, tiek Europos socialinės politikos pagrindinė ašis yra skatinti, kad žmogus dirbtų kuo ilgiau. Kitas dalykas – pas mus pensijos yra mažiausios Europos Sąjungoje, tai kuo žmogus ilgiau dirba, tuo didėja galimybė užsidirbti didesnę pensiją“, – sako A. Bitinas.
Tačiau pats svarbiausias dalykas, pasak jo, yra tai, kad tokios pensijos žmogui kainuoja labai brangiai. „Jeigu iki pensinio amžiaus likus 5 metams ir turint 30 metų stažo žmogus pasirinks tokią pensijos rūšį, tai jam kasmet kainuos po 5 proc. [...] Kai jam sukaks pensinis amžius, jo pensija bus iš viso 25 proc. mažesnė“, – aiškina A. Bitinas.
Naujausi komentarai