Pereiti į pagrindinį turinį

A.Sekmokas: energetikos projektai svarbesni už priešraketinę gynybą

2012-07-05 17:23
A.Sekmokas: energetikos projektai svarbesni už priešraketinę gynybą
A.Sekmokas: energetikos projektai svarbesni už priešraketinę gynybą / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Būsimasis suskystintų gamtinių dujų terminalas Klaipėdoje ir Visagino atominė elektrinė gali turėti didesnę geopolitinę reikšmę nei priešraketinės gynybos aikštelė Lenkijoje, ketvirtadienį pareiškė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Pasak jo, išsilaisvinimas iš priklausomybės nuo vienintelio dujų tiekėjo ir didelio elektros tiekėjo - Rusijos - yra svarbiausias šalies ekonominis tikslas.

„Iš tikrųjų veikiantis suskystintų dujų terminalas, tiekiantis pigias dujas Lietuvai, ko gero, gali turėti Lietuvai didesnę geopolitinę reikšmę negu priešraketinės gynybos aikštelė Lenkijoje“, - žurnalo „Valstybė“ surengtoje konferencijoje „Ekonominiai tikslai – visuomenės gerovei“ ketvirtadienį sakė A.Sekmokas.

„Stipri energetikos pramonė yra pagrindas visai ekonomikai. Tada mes galėtume pakankamai stipriai dalyvauti visoj Europos Sąjungos, globalioje ekonomikoje, nors esame nedidelė valstybė“, - pridūrė ministras.

Pasak jo, šiuo metu Lietuva už tūkstantį kubinių metrų dujų Rusijos koncernui „Gazprom“ moka 1350 litų, Didžioji Britanija - 850 litų, Olandija - apie 800 litų o JAV - 250 litų. A.Sekmokas teigia, kad toks kainų skirtumas paaiškinamas konkurencijos ir alternatyvių tiekėjų nebuvimu Lietuvoje.„Gazprom“ sutiko kompensuoti JAV dalį dujų kainos, nes ji turi alternatyvių skalūninių dujų", - sakė A.Sekmokas.

A.Sekmokas teigė, kad šiuo metu iš Rusijos Lietuva importuoja 78 proc. energijos ir tik 2 proc. - iš alternatyvių tiekėjų. Tikimasi, kad įgyvendinus SGD ir naujos branduolinės jėgainės projektus, 2020 metais visų rūšių energijos importas sudarys 48 proc., o Visagino AE pagamins 29 proc. visos šaliai reikalingos energijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų