Baltijos šalių ministrai į "Rail Baltica" susitarimą vis dėlto įtraukė ir Vilnių Pereiti į pagrindinį turinį

Baltijos šalių ministrai į "Rail Baltica" susitarimą vis dėlto įtraukė ir Vilnių

2013-09-16 08:00
BNS inf.
„Rail Baltica" projekto statusas nesikeičia
„Rail Baltica" projekto statusas nesikeičia / Redakcijos archyvo nuotr.

Penkių valstybių – Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos – transporto ministrai pirmadienį Vilniuje vis dėlto pasirašė deklaraciją dėl bendros projekto "Rail Baltica" įmonės steigimo. Susitarimas pasiektas po to, kai Estija nusileido dėl Lietuvos siekio, kad projektas Lietuvoje apjungtų ir sostinę Vilnių.

"Derybos vyko iki paskutinės minutės ir visos šalys pritarė deklaracijai, kurioje numatytas ir Vilnius", - BNS sakė Lietuvos susisiekimo ministro patarėjas Ričardas Slapšys.

„Dokumentas išreiškia projekte dalyvaujančių šalių politinę valią ir susitarimą įgyvendinti projektą „Rail Baltica“ nutiesiant modernią, greitiesiems traukiniams pritaikytą geležinkelio liniją, sujungsiančią penkias valstybes. Tai svarbus žingsnis įgyvendinat Baltijos jūros regiono strategiją ir stiprinant regioninį bendradarbiavimą“, – pranešime spaudai sakė Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Artimiausiu metu šalys numato pasirašyti akcininkų sutartį ir įsteigti bendrą įmonę, kuri administruos naujos europinės vėžės geležinkelio linijos tiesimą nuo Kauno iki Talino. Įmonė bus atsakinga už lėšų iš ES fondų ir kitų šaltinių gavimą, projektavimo ir statybos darbų konkursų skelbimą bei statybos darbų koordinavimą, rašoma pranešime spaudai.

Pirmajame etape „Rail Baltica“ projektą įgyvendins trys Baltijos valstybės, vėliau prisijungs ir Lenkija bei Suomija.

Pasak R.Sinkevičiaus, deklaracijos pasirašymas teikia vilties, kad per dešimtmetį projektas bus sėkmingai įgyvendintas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra