Bankrotų kreivė kyla: šiais metais pradėjo bankrutuoti 1900 įmonių Pereiti į pagrindinį turinį

Bankrotų kreivė kyla: šiais metais pradėjo bankrutuoti 1900 įmonių

2016-10-11 06:27 klaipeda.diena.lt inf.

Per 9 šių metų mėnesius 1900 įmonių pradėjo bankrutuoti. Nors tai ketvirtadaliu daugiau nei prieš metus, tačiau nuoseklų bankrotų augimą kelis metus iš eilės nulemia didėjantis įmonių skaičius bei kitos priežastis, teigia kredito biuras „Creditinfo“, renkantis duomenis iš įvairių šaltinių ir nustatantis įmonėms kredito reitingus.

Bankrotų kreivė kyla: šiais metais pradėjo bankrutuoti 1900 įmonių
Bankrotų kreivė kyla: šiais metais pradėjo bankrutuoti 1900 įmonių / T. Urbelionio/ BFL nuotr.

„Pagrindinėmis prielaidomis bankrotų augimui išlieka dvi. Pirma – kasmet daugėja veikiančių įmonių. Taigi natūralu, kad augant bendram įmonių skaičiui dalis įmonių visgi pasitraukia iš rinkos. Antra – mokesčius surenkančių valstybės institucijų tolerancija įmonėms skolininkėms išlieka žema. Valstybės institucijos šiuo atveju atlieka higienos funkciją, iš rinkos pašalindamos nemokias įmones. Vertinant platesniu požiūriu, stiprių veikiančių įmonių Lietuvoje daugėja, tad verslui aktualiausia atsirinkti su kuo dirbti, o su kuo būti atsargesniam ir galbūt dirbti tik prašant avansinio apmokėjimo“, - sako Rasa Maskeliūnienė, kredito biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vertinimo vadovė.

Kredito biuro „Creditinfo“ analizės duomenimis, iš 1900 bankrotų 77 proc. atvejų veikla galutinai sustabdyta prieš kelis mėnesius užfiksavus suprastėjusius finansinius rodiklius, atsiradus reikšmingiems vėlavimams sumokėti kredito įmokas, sąskaitas už ryšio, elektros paslaugas, nevykdant finansinių įsipareigojimų verslo partneriams, pradėjus mažėti darbuotojų skaičiui ar atsiradus kitos informacijos apie įmonę.

„Vertinant bankrotų skaičių su tame sektoriuje veikiančių įmonių skaičiumi, labiau išsiskiria tik statybos bei maitinimo paslaugų sektoriai. Tai reiškia, kad šiuose sektoriuose bankrotų ir veikiančių įmonių santykis ir didesnis nei kitose veiklose. Kituose sektoriuose bankrotų ir veikiančių įmonių procentinė dalis būna, kad kurį nors mėnesį kilsteli, tačiau vertinant ilgesnį periodą didesnio nerimo ženklų nerodo”, - teigia R. Maskeliūnienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra