Pereiti į pagrindinį turinį

Virtualūs pinigai – tik netolimos ateities klausimas

2013-10-23 12:25
Virtualūs pinigai – tik netolimos ateities klausimas
Virtualūs pinigai – tik netolimos ateities klausimas / Shutterstock nuotr.

Su naujausiomis technologijomis dažniausiai pirmieji susipažįsta ir jomis naudotis išmoksta jauni žmonės. Ši taisyklė veikia ir kalbant apie bitkoinus. Save apibūdinantis kaip technomaną moksleivis Lukas Valatka sako tikintis, kad bitkoinai gali tapti ateities valiuta.

Nepriklausomybė nuo bankų

Nesusipažinusius su bitkoinais L.Valatka ramina. "Pirmiausia, nereikėtų išsigąsti išgirdus terminą "bitkoinas". Daugeliui vien žodis sukelia tam tikrą nežinomybę. Bet visa tai reikėtų padėti į šalį. Bitkoinai – tai tie patys pinigai, kurių pavidalas tėra skaičiukai jūsų mobiliojo telefono bitkoinų programėlėje arba kompiuterio ekrane. Banko sąskaita būtų geriausias atitikmuo. Šių pinigų negalite paversti grynaisiais, bet principas išlieka tas pats – juos galite naudoti pirkdami prekes ar paslaugas."

Tarp bitkoinų ir mums įprastų pinigų L.Valatka įžvelgia vieną skirtumą – bitkoinų nekontroliuoja bankai. Juos valdo patys vartotojai, turintys pinigus. "Vadinasi, viskas paremta susitarimu. Jeigu kiti pripažįsta mano bitkoinus, aš jais galiu atsiskaityti", – paaiškino pašnekovas.

Jis tvirtino, kad pradžioje bitkoinai sudomina savo veikimo principu. Tačiau prisidėjo ir afišuojamas anonimiškumas bei nepriklausomybė nuo banko. Na, o daugiausia įtakos padarė smalsumas, domėjimasis naujausiomis technologijomis.

Lietuvoje – vis dar naujiena

Šiuo metu L.Valatka bitkoinų sistema nesinaudoja, nors yra ją išbandęs. "Kaip sakiau, labiau domina technologijos veikimo principas ir pati koncepcija. Nuolatinis naudojimas nekelia žavesio, nes šiuo metu tiesiog nematau prasmės tuo užsiimti. Lietuvoje bitkoinai tėra naujiena", – sakė pašnekovas.

Tačiau jis tiki, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje virtuali valiuta (nebūtinai bitkoinai) gali tapti visur pripažįstama ir priimama.

"Ateityje visuomenė vis labiau suvoks laisvės dovanas ir jos kainą, tad visais įmanomais būdais stengsis apginti nepriklausomybę. Bitkoinai atriboja nuo bankų, todėl visai realu, kad ateityje panašaus tipo valiutos tikrai pasieks savo. Be to, internetas, kaip technologija, tikėtina, išsikeros dar plačiau ir giliau, tad visko gali būti", – svarstė L.Valatka.

Laukia šviesi ateitis

Nors ir populiarėja, pašnekovo nuomone, virtuali valiuta neturėtų išstumti mums įprastos, apčiuopiamos valiutos. Jo teigimu, pokyčiai nebus greiti, nes žmonėms tai yra naujiena, prie kurios reikia priprasti. Taip pat tai gali būti nenaudinga kai kurioms organizacijoms, įmonėms ar įstaigoms.

"Be to, argi ne maloniau gniaužti šimtinę, nei spoksoti į skaičiukus ekrane?" – retoriškai klausė moksleivis.

Lietuvoje bitkoinai, L.Valatkos manymu, lėtai populiarėja dėl kelių priežasčių. Viena iš jų yra ta, kad visame pasaulyje bitkoinai dar nėra plačiai pripažinti.

"Viskas ateina bėgant laikui. Jeigu pasaulyje bitkoinai labai sėkmingai prigis, Lietuvoje viskas taip pat įvyks. Idėjos pripažinimas ateina su laiku, bet jis ateina", – įsitikinęs pašnekovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų