D. Kreivys: Lietuvai kritinės žaliavos svarbios saulės ir vėjo projektams

  • Teksto dydis:

Kritinės žaliavos Lietuvai svarbios dėl įgyvendinamų saulės ir vėjo energetikos projektų, teigia energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Lietuva, kaip maža šalis, turi labai ribotą kritinių žaliavų išteklių kiekį, tačiau mes labai aktyviai dalyvaujame atsinaujinančios energijos plėtroje, ypač jūros, sausumos vėjo, saulės ir vandenilio ekonomikoje. Šiuo atžvilgiu kritiniai mineralai mums yra labai svarbūs“, – pranešime sakė Paryžiuje viešintis D. Kreivys.

Kritinės žaliavos – retieji žemės elementai, litis, kobaltas, nikelis, silicis ir kitos – yra būtinos daugelio technologijų gamyboje.

Jo teigimu, kuriant atsparias ir diversifikuotas tiekimo grandines pasitelkiant tarptautinį bendradarbiavimą bendromis politikų ir verslo atstovų pastangomis svarbu užtikrinti investicijų diversifikavimą.

„Europa, pasitelkdama inovacijas ir politinę paramą, gali išlaikyti švarios energijos diegimo spartą. Investicijos į mokslinius tyrimus ir pažangias technologijas kartu su palankia politika, pavyzdžiui, subsidijomis ir reguliavimo priemonėmis, skatina švarios energijos diegimą“, – teigė D.  Kreivys.

Jis pažymėjo, kad Europa turėtų skatinti energijos vartojimo efektyvumą pramonėje, siūlyti pereinamojo laikotarpio paramą ir integruoti atsinaujinančius energijos išteklius.

Energetikos ministras ketvirtadienį ir penktadienį Paryžiuje vykusiuose Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) renginiuose su užsienio šalių politikais, verslo ir tarptautinių organizacijų atstovais aptarė kritinių žaliavų ir žaliosios energetikos pertvarkos klausimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

kreiva'Galvi, \\\\\.../////

kreiva'Galvi,  \\\\\...///// portretas
nepadės ta plastmąsė ant tavo sukruštos makaulės vagie,"Moki wagi".

Kuba

Kuba portretas
Ką šis aferistas nori apmulkinti...jis turi atsakyti už visas šias aferas...o tai kritines žalias dūrą stumia...lyg tik dabar sužinojo..baisu, kuo didesnis niekšelis tuo arčiau lovio...košmaras..

ai

ai portretas
gal grabas ir istesins... o gal ie ne
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių