Pereiti į pagrindinį turinį

Ekspertai įspėja: „Brexit“ didžiausios neigiamos įtakos turės Lietuvai

2016-07-13 08:21
BNS inf.

Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš Europos Sąjungos didžiausios neigiamos įtakos tarp Rytų Europos valstybių turės Lietuvai, skelbia kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“.

Ekspertai įspėja: „Brexit“ didžiausios neigiamos įtakos turės Lietuvai
Ekspertai įspėja: „Brexit“ didžiausios neigiamos įtakos turės Lietuvai / AFP nuotr.

 Pasak jos, Lietuva būtų labiausiai paveikta dėl didelio šioje šalyje esančių emigrantų skaičiaus.

„Mūsų „Brexit“ žemėlapis rodo, kad Lietuva, Latvija, Vengrija ir Lenkija būtų labiausiai paveiktos, jei JK pasitrauktų iš ES, atsižvelgiant į jų didelę migrantų populiaciją, pinigines perlaidas, prekybinius ryšius ir ES fondų svarbą investicijoms finansuoti“, - rašoma „Standard & Poor’s“ birželio pabaigoje paskelbtame vertinime.

Agentūros skaičiavimu, Jungtinėje Karalystėje gyvena 5,4 proc. Lietuvos gyventojų, jų pinigų perlaidos sudaro 1,2 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Standard & Poor’s“ teigimu, Lietuvoje didelę investicijų dalį sudaro ES fondai, tad Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Bendrijos, taip sumažinant jos biudžetą, tai skaudžiai atsilieptų ir Lietuvai.

Pinigų perlaidos į Lietuvą iš užsienio šalių pernai siekė apie 1 mlrd. eurų, arba beveik 3 proc. BVP. Vien iš JK pervedama maždaug ketvirtadalis šios sumos.

„Standard & Poor’s“ vertinimu, Lietuva yra pirmoje vietoje pagal „Brexit“ pažeidžiamumą (indeksas - 3,44), Latvija - antra (3,32), Vengrija - trečia (2,28), Lenkija - ketvirta (2,03), Slovakija - penkta (1,69), Estija - šešta (1,63). Mažiausiai pažeidžiama šalis lentelėje yra Rusija (0,01 proc.). Indeksas apskaičiuotas pagal šalių eksporto į JK apimtis, išvykusių dirbti į šalį gyventojų dalį, pinigų perlaidas, ES fondų investicijų svarbą.

Birželio pabaigoje referendume Jungtinės Karalystės rinkėjai pasisakė už pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra