Ekspertė: klimatui palankių technologijų naudojimas – naudingas Lietuvos ekonomikai Pereiti į pagrindinį turinį

Ekspertė: klimatui palankių technologijų naudojimas – naudingas Lietuvos ekonomikai

2020-01-06 08:24

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) vyriausioji ekspertė Indrė Genytė-Pikčienė sako, kad Lietuvai, išgyvenančiai perėjimą į aukštesnę pridėtinę vertę kuriančią ekonomiką, klimatui palankių technologijų naudojimas gali būti naudingas.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Pixabay nuotr.

„Tiek žemės ūkis, tiek kertinės pamatinės pramonės šakos, tiek statybos, tiek transporto sektorius turės pažvelgti į savo veiklą iš kito kampo, iš kito rakurso, įvertinti galimybes naudoti alternatyvas ir turės ieškoti inovatyvių sprendimų, investuoti į juos ir taip pakeisti savo gamybos pridėtinės vertės grandines, kad sumažintų CO2 emisijas. „Europa – neutralus žemynas“ reiškia tai, kad CO2 emisijų apimtys, palyginti su 1990 m., 2050 m. turėtų būti 80 proc. mažesnės, tai yra labai ambicingas tikslas. Tai palies tikrai visus Lietuvos ekonomikos segmentus“, – LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ teigė I. Genytė-Pikčienė.

Indrė Genytė-Pikčienė. M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

Visgi, pasak jos, Lietuvoje vykstantis spartesnis inovacijų panaudojimas gali sutapti su ES siekiu mažinti CO2 emisijas.

„Kalbant apie iššūkį ekonomikos augimui, Lietuva kaip tik išgyvena savitą vidinį perėjimą iš žemos pridėtinės vertės ekonomikos į aukštesnę pridėtinę vertę kuriančiosios. Galbūt tai iš dalies yra suderinama – tas persiorientavimas (...) į aukštesnę pridėtinę vertę labiau, į paslaugų teikimą ir tą paslaugų teikimą natūraliai panaudojant inovacijas gali iš dalies sutapti su tuo tikslu naudoti klimato kaitai palankias technologijas“, – sakė LLRI ekspertė.

Tikslui iki 2050 m. pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos pritarė visos ES šalys, išskyrus Lenkiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra