Pereiti į pagrindinį turinį

Eurokomisaras: jungtys su Švedija ir Lenkija padidins konkurenciją

2015-12-14 13:51
BNS inf.

Naujos elektros jungtys su Švedija ir Lenkija užtikrins elektros tiekimo saugumą bei konkurenciją rinkoje, sako už klimato politiką ir energetiką atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Miguelis Ariasas Canete (Migelis Kanjetė).

„Tikroje energetikos sąjungoje negali būti energetinių salų ir elektra turi laisvai tekėti nepaisant sienų. Šiandien žengiame svarbų žingsnį į priekį didindami elektros tiekimo saugumą regione ir konkurenciją elektros rinkoje“, - EK atstovybės Lietuvoje pranešime sakė eurokomisaras. Jis dalyvauja pirmadienį Vilniuje vykstančioje iškilmingoje simbolinėje elektros jungčių „LitPol Link“ ir „ NordBalt “ įjungimo ceremonijoje.

„Dvi naujosios elektros jungtys žymi svarbų etapą integruojant Baltijos valstybes ir Lenkiją į likusią Europos elektros rinką. Jungtys turės didelį poveikį Europos elektros tinklui, nes pasieks daug daugiau nei tris tiesiogiai susijusias ES šalis“, –  pranešime cituojamas EK narys Vytenis Andriukaitis.

370 mln. eurų vertės 500 megavatų (MW) galios „LitPol Link“ jungtis su Lenkija bus pirmoji linija, sujungsianti technologiškai skirtingus Lietuvos ir Vakarų Europos tinklus. Jos statybą finansavo ES, Lietuvos bei Lenkijos elektros tinklų operatorės „Litgrid“ ir PSE.

550 mln. eurų vertės 453 kilometrų ilgio „NordBalt“ – pirmoji Lietuvos elektros jungtis su Skandinavija, ji sujungs aplink Baltijos jūrą esančias valstybes į vieną infrastruktūrą, o galimybės importuoti skandinavišką elektrą padidės 70 procentų. Koncerno ABB pagamintas kabelis Baltijos jūros dugne sujungė Klaipėdos ir Nybro transformatorių pastotes. Projektą kartu įgyvendina Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir „Svenska kraftnat“.

Jungtys yra Baltijos jūros regiono valstybių energijos rinkų sujungimo plano (BEMIP) dalis. Pagal šį planą, sukūrus tinkamą energetikos infrastruktūrą Baltijos jūros regione tolimesnis žingsnis būtų Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų