Pereiti į pagrindinį turinį

Finansų ministras tikisi, kad EP palaikys bankų pertvarkos mechanizmą

2014-03-20 14:54
Roko Medonio nuotr.

Europos Sąjungos institucijoms ketvirtadienį pasiekus preliminarų susitarimą dėl vieningo bankų pertvarkos mechanizmo, Lietuvos finansų ministras tikisi, kad Europos Parlamentas balandžio viduryje jį palaikys.

„Reikia nepamiršti, kad tai yra derybos, tai yra trialogas, ir susitarimą pasiekė derybininkai, bet galutinai reikia praeiti visas procedūras - kol nėra Europos Parlamento balsavimo, galutinis susitarimas nepasiektas. (...) Bet aš manau, kad pavyks pasiekti susitarimą, noras turėti rezultatą yra labai didelis“, - BNS sakė Rimantas Šadžius.

Pasak jo, svarbiausia, kad derybose pasiektas kompromisas, telpantis į gruodį ES finansų ministrų pasiekto susitarimo rėmus: „Svarbiausia, kad pasiektas susitarimas bazėje to kompromiso, kurį gruodžio 18 dieną mes pasiekėme“.

R.Šadžius aiškino, kad pertvarkos mechanizmas veiks greitai ir, esant poreikiui, sprendimą bus galima priimti per savaitgalį. Anot jo, susitarta ir dėl to, kad „Ecofin“ taryba galės peržiūrėti sprendimus, tik to paprašius Europos Komisijai.

„Tai buvo ir gruodžio mėnesio kompromise. (...) Komisija kreipiasi į tarybą tik tuo atveju, kai pertvarkymo valdybos parengtas sprendimas kažkuo kelia abejonių. Tais retais atvejais Komisija galės paprašyti peržiūrėti sprendimą. (...) Tai gali būti labai retas atvejis, o gali niekada nepasitaikyti“, - aiškino finansų ministras.

Nyderlandų finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas (Jerunas Deiselblumas) ir Europos Parlamento nariai per 16 valandų trukusias derybas preliminariai susitarė dėl bendro pertvarkymo mechanizmo. Derybininkai siekė susitarti iki gegužę rengiamų Europos Parlamento rinkimų.

Europos parlamentas dėl Bankų sąjungos turėtų balsuoti balandžio 14-17 dienomis.

Pagal susitarimą, sprendžiant bankų likimą, Europos Vadovų Taryba dalyvaus tik tuo atveju, jeigu jos pagalbos paprašys Komisija.

Be to, 55 mlrd. eurų (76 mlrd. JAV dolerių) vertės fondas, kurio lėšomis bus dengiamos bankų uždarymo išlaidos ir kurį planuota baigti formuoti per 10 metų, visu pajėgumu pradės veikti po aštuonerių metų. fondas taip pat galės skolintis finansų rinkose, jei jam prireiktų papildomų lėšų.

ES lyderiai beveik dvejus metus siekė sukurti euro zonos bankų sąjungą, kuri padėtų sutvarkyti finansų sistemą ir apsaugotų nuo galimų krizių.

SRM veiks kartu su naująja programa, kurią vykdo Europos centrinis bankas (ECB) ir kuri nuo lapkričio mėnesio stebės didžiausius euro zonos bankus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų