„Vakar Vyriausybė tam pritarė, turėtų greitai būti pateikta Seimui ir galėtų įsigalioti nuo ateinančių metų gegužės 1 dienos“, – Seime žurnalistams teigė G. Skaistė.
„Paskolos įsigyti būstui yra tikrai ilgiausias žmogaus įsipareigojimas. Ir tam, kad būtų galima užtikrinti, jog mokama aktuali kaina, o ne buvusi prieš keletą metų, siūlome sukurti galimybę keisti paslaugos tiekėją“, – pridūrė ji.
Jos vertinimu, beveik dviem trečdaliams visuomenės būtų naudinga refinansuoti paskolas kituose bankuose.
„Dviem trečdaliams visuomenės apsimoka refinansuoti jas kitame banke, pagal dabartines maržas. Taip žmonės sutaupytų pinigų, kurie šiuo metu mokami būsto paskolos aptarnavimui“, – tikino ministrė.
Trečiadienį Vyriausybė nusprendė Seimui teikti Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pakeitimo projektą. Jo tikslas – supaprastinti ir atpiginti su nekilnojamuoju turtu susijusių kreditų refinansavimo procesą.
Įgyvendinus pakeitimus vartotojui nebereikėtų atlikti dalies veiksmų – kreiptis į pradinį kredito gavėją dėl pažymos apie paskolos likutį. Taip pat procesas būtų nemokamas vartotojui.
Toks supaprastintas refinansavimo procesas būtų taikomas tais atvejais, kai nesikeistų refinansuojamos būsto paskolos likutis, įkeistas NT, neilgėtų likusi paskolos trukmė, taip pat refinansavimo metu nebūtų paskolos įmokų vėlavimo ir kitų požymių, kad kredito gavėjas gali turėti sunkumų, susijusių su skolinių įsipareigojimų vykdymu.
Anot Finansų ministerijos, padidinus paskolas turinčių vartotojų mobilumą tarp kredito davėjų, pagerėtų konkurencinė aplinka, nes kredito davėjai turėtų daugiau paskatų konkuruoti dėl tokių klientų. Be to, refinansavimo supaprastinimas leistų vartotojams savo iniciatyva siekti, kad būtų iš naujo įvertinta ir sumažinta jau turimos būsto paskolos palūkanų norma nekeičiant kredito davėjo.
Naujausi komentarai