Anot Žemės ūkio ministerijos, tai yra senojo derliaus grūdų bei rapsų kainos, o naujojo derliaus grūdams augintojai kviečiami sudaryti sutartis gerokai aukštesnėmis kainomis.
Augintojai šiuo metu turi galimybę sudaryti su supirkėjais išankstines grūdų bei rapsų pardavimo sutartis. Viešai skelbiamoje informacijoje supirkėjai už kviečius, pristatytus į Klaipėdos uostą, įsipareigoja mokėti apie 370 eurų už toną. Kaina be pristatymo į uostą būtų mažesnė apie 15-20 eurų, priklausomai nuo augintojo sandėlių iki pristatymo vietos esančio atstumo ir kitų sąlygų.
Kad grūdų supirkimo kainos nekris, rodo ir MATIF biržoje prognozuojami maistinių kviečių ir rapsų ateities sandoriai. Anot pranešimo, tikėtina, kad dėl karo vienoje didžiausių grūdų eksportuotojų – Ukrainoje, grūdų supirkimo kainos ir toliau augs.
„Toks kainų lygis, net ir gaunant mažesnius derlius, augintojams turėtų tapti neblogu garantu užsitikrinti stabilų pelningą ūkininkavimą. Tiesa, derlius dar priklausys nuo daugybės kitų faktorių, kol paskutinis grūdas po javapjūtės pasieks aruodus“, – pranešime sakė ministerijos Strateginio planavimo departamento Ekonominės analizės skyriaus vedėjas Evaldas Pranckevičius.
Grūdų supirkėjų sandėliuose saugomas bendras grūdų, ankštinių bei aliejinių augalų sėklų kiekis per metus paaugo 4,2 procento. Šios atsargos – grūdai bei rapsai, kurie nupirkti iš augintojų ir bus pateikti vidaus bei užsienio rinkose.
„Nėra oficialių duomenų, kiek grūdų atsargų savo talpyklose dar saugo patys augintojai, tačiau, sprendžiant iš supirkimo kiekio dinamikos kiekvieną mėnesį nuo javapjūtės, grūdų atsargos pardavimui jau neturėtų būti ženklios, o rapsų – artėti prie pabaigos. Vasarį rapsų tesupirkta 4 tūkst. tonų, tačiau senojo derliaus kviečių supirkimas dar solidus – 120 tūkst. tonų, o kaina rekordinė – 277 eurų už toną“, – teigė ŽŪM atstovas.
Naujausi komentarai