I. Šimonytė apie idėją taikyti lengvatą reinvestuojamam pelnui: nesu šios nuostatos entuziastė

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako skeptiškai vertinanti koalicijos partnerių iš Laisvės partijos programoje esantį tikslą nebetaikyti pelno mokesčio reinvestuojamam įmonių pelnui. Premjerė akcentuoja, kad, siekiant atsiriboti nuo išankstinių asmeninių vienos ar kitos pusės įsitikinimų, pirmiausiai šiuo klausimu reikėtų sulaukti Finansų ministerijos mokesčių peržiūros grupės išvadų.

„Aš asmeniškai nesu didelė šitos nuostatos entuziastė, bet kadangi yra sutarta, kad pirmiausiai gulės ant stalo argumentai, o ne kažkieno asmeniniai įsitikinimai (tiek mano, tiek galbūt ir kolegų iš Laisvės partijos). Tai, kai tik ta analizė bus atlikta, tada mes prie tų diskusijų ir sugrįšime“, – Eltai teigė I. Šimonytė.

Pasak Vyriausybės vadovės, Finansų ministerija turėtų įvertinti, ar tikrai, nusprendus nebetaikyti pelno mokesčio reinvestuojamam pelnui, ekonominė nauda atsvertų galimus valstybės biudžeto praradimus.

„Reikėtų tuo klausimu atlikti vertinimą, ką mes iš to gauname, ir ar tikrai ekonominė nauda yra didesnė negu ekonominė žala dėl to, kad mokesčių sistema pasikeičia ir pasikeičia tam tikras biudžeto srautas. Tai ties tuo Finansų ministerija dirba“, – sakė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad, šią savaitę Vyriausybei nusprendus siūlyti įvesti transporto priemonių registravimo mokesčio pakeitimus, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sakė pasigendanti diskusijos apie visos mokestinės sistemos pokyčius. Ministrė tuomet pabrėžė, kad diskusijoje apie mokestinės sistemos pokyčius turėtų būti keliamas ne tik mokesčių didinimo, bet ir kai kurių mokesčių mažinimo klausimas ir kaip vieną iš pavyzdžių įvardijo galimas lengvatas įmonių reinvestuojamo pelno mokesčiui.

„Mes kalbame apie mokestį ir norėtųsi matyti platesnį mokestinės sistemos paveikslą, ne tik vieną mokestį. Reikia kalbėti kontekste. Seime prasidės diskusija. Noriu pabrėžti: reikia, kad mokesčiai ir mažėtų. Tai yra GPM ar „Sodros“, pelno mokestis naujoms įmonių investicijoms. Tai irgi rimtai reikėtų paanalizuoti“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį atsakydama į žurnalistų klausimus teigė A. Armonaitė.

Šiuo metu Lietuvoje apmokestinamas visas įmonių gaunamas pelnas, nevertinant, kam jis bus panaudojamas. Todėl Laisvės partija savo Seimo rinkimų programoje kėlė tikslą jau nuo 2022 m. pereiti prie mokesčių sistemos, kurioje būtų apmokestinamas tik įmonių veikloje nebenaudojamas pelnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
viso ko pacio blogiausio
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių