Imtis gamybos užsienyje ir palanku, ir rizikinga Pereiti į pagrindinį turinį

Imtis gamybos užsienyje ir palanku, ir rizikinga

2013-08-16 07:00
BNS inf.
Pasaulinė automobilių gamyba išaugo perpus
Pasaulinė automobilių gamyba išaugo perpus / auto.de nuotr.

Lietuviškų bendrovių investicijos į apdirbamąją pramonę užsienio šalyse per 2012 metus išaugo 40 proc. - nuo 0,6 iki 0,9 mlrd. litų, antrines įmones svetur yra įsisteigusios per 600 įmonių, penktadienį rašo "Verslo žinios".

Mažeikių įmonė "Jubana", kuri specializuojasi gaminti starterius ir generatorius specialiajai technikai - nuo sunkvežimių iki statybų ar žemės ūkio technikos, -jau ne vienus metus dirba Indijoje ir Kinijoje, tačiau antrinių bendrovių ten neturi. Bendrovės generalinis direktorius Julius Banys sako, kad turėti visiškai priklausomus partnerius yra geriau negu įsteigti savo įmonę.

Trikotažo gamintojas "Omniteksas", ieškodamas alternatyvos Kinijai, prieš trejus metus įsteigė antrinę įmonę Uzbekijoje ir dėl to nė sykio nepasigailėjo. Pasak įmonės pirkimo direktoriaus Vydo Damalako, ieškantiems vietos gamybai tai ideali šalis su priimtinais įstatymais, žemais energijos tarifais ir pakankamai kvalifikuotais, darbščiais žmonėmis.

Prieš 10 metų Gardino laisvojoje ekonominėje zonoje įkūrusi savo siuvimo įmonės "Eustilija" antrinę bendrovę, verslininkė Eugenija Galkauskienė sako, kad šiandien Baltarusijoje įmonės tikrai nekurtų - siuvimo pramonei Baltarusija nėra tinkamiausia vieta investuoti.

Komercijos atašė Norvegijoje Aleksandro Laurinavičiaus teigimu, Lietuvos verslininkams, ketinantiems eksportuoti į Norvegiją, reiktų pasirengti didelei konkurencijai su Lenkijos, Latvijos, Estijos ir kitų ES šalių kompanijomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra