„Sodra“ suskaičiavo, kad šiemet išduota jau 7 700 nedarbingumo pažymėjimų. Tad gyventojai gydymo įstaigų laiptus trina, bet išmokų taip ir neatsiima. „Sodroje“ vis dar 8 tūkst. neapmokėtų ligos atvejų. Gyventojai nepasiima pusketvirto milijono eurų.
„Šiuo metu tas dydis yra vidutiniškai apie 450 eurų žmogui, kuris dar nesikreipė dėl ligos išmokos, bet tiek galėtų gauti, jeigu pateiktų prašymą“, – teigė „Sodros“ atstovė Malgožata Kožic.
Apie gyventojams priklausančius milijonus pati „Sodra“ neprimena. Ligos išmokos reikia prašyti pačiam gyventojui.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Reikėtų žmonėms priminti, nes ne kiekvienas pagalvoja. Galbūt yra kažkada pildę ir atrodo, kad „Sodra“ jau turi tuos duomenis, bet manau, „Sodra“ nesivargina ir neieško“, – sakė Lietuvos pacientų organizacijos tarybos pirmininkė Vida Augustinienė.
„Sodra“ nesivargina ir neieško.
Prašymą skirti ligos išmoką galima pateikti internetu, prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros, arba atvykti į „Sodros“ skyrių. Vieną kartą pateiktas ligos prašymas galioja visiems ligos atvejams į ateitį ir netgi metus atgal.
„Jeigu žmogus sirgo, tikisi, kad, pavyzdžiui, gaus ligos išmoką automatiškai, bet ji neatkeliauja per 2–4 mėnesius, tai būtų signalas atkreipti dėmesį“, – teigė M. Kožic.
Kodėl gyventojai nepasiima išmokų, „Sodra“ tik spėlioja – galbūt žmonės tik įsiliejo į darbo rinką, gal išvykę į užsienį.
Jeigu žmogus nesusirūpina išmoka, po metų pinigai dingsta. Tiksliau, „Sodra“ panaudoja juos kitoms reikmėms.
„Pagal tam tikras formules vertinama, kiek turėtų būti skirta, pavyzdžiui, šiuo atveju ligos išmokoms, kokie bus ateinančių metų įsipareigojimai, ir jei vis dėlto lieka perviršis, jis keliauja į „Sodros“ rezervą, kuriame kaupiami pinigai, kurie yra skirti visų apdraustųjų reikmėms“, – aiškino „Sodros“ atstovė.
Ligos išmoką už pirmas dvi dienas moka darbdavys, o nuo trečios ligos dienos „Sodra“. Šiuo metu vidutinė ligos išmoka siekia 50 eurų už vieną ligos dieną.
(be temos)
(be temos)
(be temos)