„24,6 tūkstančio. Tiek užsienio šalių piliečių, kaip rodo „Sodros“ duomenys, darbavosi Lietuvoje antrą šių metų ketvirtį. Per dvejus metus užsieniečių Lietuvos darbo rinkoje padvigubėjo – nuo 0,8 proc. 2017 metų trečią ketvirtį iki 1,8 proc. šių metų balandį-birželį.
Daugiausiai svetimšalių (beveik 17 tūkst.) darbuojasi krovininio transporto vairuotojais. (...) Užsieniečiai dirba ne tik darbininkiškus darbus, 130 iš jų vadovauja Lietuvoje įsikūrusioms įmonėms, įstaigoms ar organizacijoms“, – pranešime cituojama „CVMarket.lt“ atstovė Raimonda Tatarėlytė.
Kaip parodė atlikta apklausa, kurios metu apklausti 1196 dirbantieji Lietuvos įmonėse, kas penktas Lietuvos gyventojas, dirbantis įvairiose šalies įmonėse, turi bendradarbių iš užsienio. Dažniausiai minimi Rusijos, Baltarusijos bei Ukrainos piliečiai, kurių itin daug statybų ir transportavimo sektoriuose. Kad dirba šalia Rusijos ar Baltarusijos piliečių, teigė 11,3 proc. apklaustųjų, nurodžiusių, kad turi bendradarbių ne iš Lietuvos.
Dar 10,7 proc. pranešė, kad darbe susiduria su Ukrainos piliečiais. Treti pagal dažnumą buvo Estijos, Latvijos ir Lenkijos piliečiai (6,4 proc.). Ketvirti – įvairių Vakarų Europos šalių atstovai, kurie paprastai dirba vadovaujamą arba vidurinės grandies vadovų darbą (5,5 proc.).
Kaip skelbiama pranešime, kiek rečiau Lietuvos įmonių darbo vietose sutinkami Bulgarijos, Vengrijos Čekijos, Slovakijos ir Rumunijos gyventojai (1,2 proc.).
„Nors pastaruoju metu darbuotojus iš Ukrainos ėmė aktyviai vilioti Lenkija ir net Vokietija, galima drąsiai prognozuoti, kad darbuotojų iš užsienio dalis Lietuvoje ilgainiui tik augs“, – teigia R. Tatarėlytė.
Naujausi komentarai