Dalydami lojalumo korteles didieji prekybos tinklai vien už tai, kad žmogus kažką perka, jam dovanoja procentą ar kelis nuo pirkinių sumos. Trys didieji šalies prekybininkai per metus skaičiuoja padovanojantys savo pirkėjams iki beveik 100 mln. eurų.
„Per 2014 metus mūsų klientai atsiskaitydami „Maximoje“ ir pateikdami „Ačiū“ kortelę gavo 13 milijonų eurų, 2015 metais – jau 14 milijonų, o šiemet – jau per 5 milijonus“, – sako „Maximos“ Komunikacijos vadybininkė Milda Januškevičienė.
„Bendrovės apyvarta per korteles sudaro apie tris ketvirtadalius visos apyvartos, o pernai „Norfa“ savo nuolatiniams pirkėjams suteikė nuolaidų už 28 milijonus eurų“, – teigia „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.
„Esame skaičiavę, kad nuo 2010 metų, kai pasiūlėme naudotis kortelėmis, mūsų pirkėjai sutaupė virš 11 milijonų eurų. Esame pasižiūrėję, kad lojaliausi gali sutaupyti per metus vidutiniškai apie 20 eurų“, – sako „RIMI Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė.
Rinkodaros žinovai pastebi, kad nors dažnas turi ir ne po vieną prekybos tinklų lojalumo kortelę, jų prisirinkęs blaškosi po parduotuves ieškodamas sau tinkamų nuolaidų, kitas turi tik kelias korteles, o kiti iš viso neturi nė vienos, nes jiems neaktualu blaškytis ieškant kokios nors naudos.
„Tos kortelės yra tapusios privalomu atributu, jau net nėra galvojama, kaip aš prisirišiu ir ką gausiu iš to vartotojo, ką jam pasiūlysiu, kad jis ateitų kitą kartą. Tai neveikia niekaip, dėl to ir yra ieškoma naujų sprendimų, kad vartotojas ateitų pakartotinai pirkti, ateitų dažniau, pirktų daugiau. Tai yra pagrindinė užduotis verslui sugalvoti tuos mechanizmus, pasiūlyti kažką tokio, kas būtų vartotojui svarbu“, – tikina „Dealoyal" rinkodaros vadovas Rytis Buračas.
Prekybos tinklai pirkėjų vilionėms pasitelkia jau kurį laiką naudojamą asmeninių pasiūlymų kortą, deklaruodami, kad kiekvienam pirkėjui parenka tai, kas jam aktualu ir svarbu. Kooperuojamasi su kitomis įmonėmis ar paslaugų teikėjais, žmonėms siūloma ne tik sutaupyti pilant degalus ar valant drabužius. Ir vis dėlto, nepaisant naujų pirkėjų viliojimo būdų, patys prekybininkai pripažįsta, kad žmones į parduotuves vilioja tik dviženklės nuolaidos ar nedidelės kainos.
Naujausi komentarai