Ministerija siūlo savivaldai perduoti ir valstybinę žemę kaimo teritorijose Pereiti į pagrindinį turinį

Ministerija siūlo savivaldai perduoti ir valstybinę žemę kaimo teritorijose

2025-02-14 19:16
BNS inf.

Pernai vasarį valstybinę žemę miestuose ir miesteliuose perdavus savivaldybėms, Aplinkos ministerija siūlo joms perduoti ir tokius sklypus kaimiškose vietovėse.

Ministerija siūlo savivaldai perduoti ir valstybinę žemę kaimo teritorijose
Ministerija siūlo savivaldai perduoti ir valstybinę žemę kaimo teritorijose / L. Balandžio / BNS nuotr.

Ministerija parengė pataisas, kuriomis, be to, siūloma visos valstybinės žemės perdavimo, jos nuomos, panaudos sutarčių pasirašymo funkcijas atliktų merai, o ne savivaldybių tarybos, kaip yra dabar.

Institucija tikisi, jog tokiu būdu procesai sutrumpės, valstybinė žemė bus panaudota greičiau, o žmonėms nereikės laukti tarybų posėdžių.

„Projektais siekiama tęsti valstybinės žemės pertvarką užtikrinant racionalesnį valstybinės žemės valdymą, siekiant didesnės naudos visuomenei“, – pranešime teigė ministerija.

Pasak jos, šios Žemės, Žemės reformos ir Vietos savivaldos įstatymų pataisos leis valstybinę žemę naudoti racionaliau. Jei joms pritartų Vyriausybė, o po ir Seimas, jos įsigaliotų nuo 2027 metų liepos.

Prieš metus savivaldybėms perduotas maždaug 120 tūkst. hektarų valstybinės žemės valdymas – jos patikėjimo teise valdo 55 tūkst. hektarų suformuotos (45 tūkst. sklypų) ir 67 tūkst. ha nesuformuotos žemės, be to, jos perėmė dalį Nacionalinės žemės tarnybos funkcijų ir gali savarankiškai spręsti žemėtvarkos klausimus.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Tas tai taip, bet

Perduoti ir parduoti, perparduoti, užstatyti galima viską, pačius merus ir jų vaikus, anūkus pirmiausia. O prieš įgyvendinant jau įsiteisėjusią teisinę bazę dėl žemių sklypų rajonuose, kaip ir miestuose, miesteliuose, būtina pirmiausia atlikti kruopštų savivaldybių administracijų ir Tarybų tarnautojų, narių tikrinimą. Vertinti reikia jų atsparumą korupcijai, ieškoti, kur jų kontaktai, kam jie išplauna pinigus. Yra teritorijų planavimo padaliniai visose savivaldybėse, apskrityse. Štai, kur visi korupciniai siūlų galai sueina. Taip pat savivaldybių, seniųnijų administracijos turi būti sumažintos kardinaliai, visi procesai, finkcijos automatizuoti, perkelti į patobulinta SPIS ir kitas sistemas. Trumpiau tariant, iš dabartinikų visų savivaldybių administracijų pagal jų aptarnaujamą gyventojų skaičių tereikia palikt tik po 1-2 etatus IT profesionaliems specialistams,įdarbinti po raštingą asmenį, kuris padėtų duomenis į sistemas sukelti senukams, kai jie ateina susitvarkyti dokumentų.
1
0
Visi komentarai (1)