Pereiti į pagrindinį turinį

Ministrė: vidutiniškai tris mėnesius ieškoti darbo ir gauti pašalpą – normalu

2025-01-27 12:34

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė pareiškė, kad kelis mėnesius nedarbo išmokas gaunantys žmonės nepiktnaudžiauja sistema – anot jos, vidutinis trijų mėnesių buvimo bedarbiu laikotarpis yra normalus.

Ministrė: vidutiniškai tris mėnesius ieškoti darbo ir gauti pašalpą – normalu
Ministrė: vidutiniškai tris mėnesius ieškoti darbo ir gauti pašalpą – normalu / Freepik.com nuotr.

Ministrė tikina nematanti nieko bloga, kad dalis darbuotojų, pavyzdžiui, patyrusių perdegimą, nusprendžia ilgesnį laiką pabūti bedarbiais.

„Vidutiniškai žmogus užsiregistravęs Užimtumo tarnyboje prabūna apie tris mėnesius, didžioji dauguma susiranda darbą. (...) Mano požiūriu, tai yra labai normalus laikotarpis. Normalu, kad žmogus netekęs darbo tam tikrą laiką vaikščios į pokalbius ir ieškos. Galbūt kažkas norės persikvalifikuoti, pakelti kvalifikaciją, tai irgi užtrunka. Dėl to ir turime sistemą, kai nedidelė tavo buvusių pajamų dalis išmokama, kad kuriam laikui galėtum pasidaryti gyvenimiškus pokyčius“, – LRT radijui pirmadienį sakė I. Ruginienė.

„Neįvertiname atvejų, kai turime žiauriai darbuotojų perdegimo atvejų. Kartais netgi tie 3–4 mėnesiai vidiniam persikrovimui nėra blogai, jei žmogus po to grįžta į darbo rinką“, – kalbėjo ministrė.

Buvęs ministras Vytautas Šilinskas siūlė svarstyti, kaip išvengti darbuotojų piktnaudžiavimo nedarbo išmokomis. Pasak jo, dalis žmonių kasmet gauna šias išmokas išėję iš darbo ir oficialiai deklaravę, kad ieško naujo naujo, tačiau iš tiesų atostogauja ir netrukus ketina vėl grįžti į tą patį ar kitą darbą.

Tuo metu I. Rugienė pabrėžė, jog nereikėtų kurti naratyvo, kad kiekvienas darbuotojais tapęs bedarbiu staiga tampa pašalpiniu, piktnaudžiaujančiu sistema.

Ministrė pabrėžė, kad nedarbo išmoka yra ne pašalpa, o draudimo rūšis: „Kaip darbuotojai mokame mokesčius, kad susikurtume sau socialinę pagalvę, jei staiga ištiktų nelaimė, netektume darbo –  turėtume tam tikrą laiką, tam tikras lėšas išgyventi ir susirasti kitą darbą.“

Užimtumo tarnybos duomenimis, šalyje sausio 1-ąją buvo įregistruota 163,6 tūkst. bedarbių – 4 proc. daugiau nei prieš mėnesį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
MELAS,

KAD ZMONES GAUNA PASALPAS , NES DARBO BIRZA ISMETA ZMOGU NERANDANTI DARBO, KAD NEREIKETU SUMOKETI PSD , O DARBA SURASTI MUSU SALYJE LABAI SUNKU VISI TA PUIKIAI ZINO.
0
0
Visi komentarai (1)