Tarp neteisėtai praturtėjusiųjų – ir Seimo nariai, ir savivaldybių politikai, tačiau nei viena byla dar nėra baigta. Tai paaiškėjo po teisėsaugos institucijų, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovų apsilankymo pas prezidentę.
Neteisėtas praturtėjimas jau pusantrų metų laikomas nusikaltimu, tačiau didelių pasiekimų čia nėra. Darius Valys, generalinis prokuroras, informavo, kad dėl neteisėto praturtėjimo per pusantrų metų pradėti 106 tyrimai, 13 iš jų nutraukti ir tik 9 perduoti teismui.
„Deja, kol kas išnagrinėtų bylų neturime. Tuo pačiu neturime ir teisminės praktikos“, – po susitikimo su prezidente kalbėjo D. Valys.
Jis pridūrė, neteisėtai įgyto turto vertė iš viso gali siekti 150 mln. litų sumą, nuosavybės teisės apribotos 11 mln. litų sumai.
Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas Modestas Kaseliauskas nurodė, kad tarp įtariamųjų neteisėtu praturtėjimu yra ir dabartinių parlamentarų, ir savivaldybių politikų, tačiau šios informacijos nedetalizavo.
„Kai mes nustatome galimą neteisėto praturtėjimo atvejį, medžiagą perduodame Generalinei prokuratūrai arba Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai. Pavardžių yra įvairiausių, tačiau jų negaliu minėti“, – tepasakė M. Kaseliauskas.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė teisėsaugos institucijų kovą su neteisėtu praturtėjimu laiko „gera pradžia“, nurodė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.
„Neteisėto praturtėjimo mastai šalyje yra milžiniški, tai daro didelę žalą valstybei, didina neteisybės jausmą. Prezidentė ragina kovai su neteisėtu praturtėjimu mobilizuoti visų institucijų pajėgas ir resuras, ypač Generalinę prokuratūrą, kuri koordinuoja kovą su neteisėtu praturtėjimu“, – sakė D. Ulbinaitė.
Prezidentė, anot jos, pažymėjo, kad visos institucijos kovą su neteisėtu praturtėjimu laikytų prioritetu, tačiau ji taip pat paragino „nenueiti į smulkmenas“ ir tirti tik tuos atvejus, kur „akivaizdžiai ir įžūliai demonstuojamas turtas“, kuris nėra pagrindžiamas pajamomis.
Naujausi komentarai