Pereiti į pagrindinį turinį

19 NT vystytojų siūlosi apgyvendinti į Lietuvą atvyksiančias Vokietijos karių šeimas

2024-02-22 15:09
BNS inf.

Nekilnojamojo turto (NT) vystytojai siūlo projektus, kuriuose galėtų apgyvendinti į Lietuvą atvyksiančias Vokietijos karių šeimas.

19 NT vystytojų siūlosi apgyvendinti į Lietuvą atvyksiančias Vokietijos karių šeimas
19 NT vystytojų siūlosi apgyvendinti į Lietuvą atvyksiančias Vokietijos karių šeimas / Freepik.com nuotr.

Lietuvai rengiantis priimti Vokietijos brigadą, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) surengtame renginyje „Pramonės diena“ siūlymus pristatė 19 vystytojų.

Siūlymai apima tiek planuojamus, tiek jau vystomus gyvenamųjų būstų projektus.

„Šiandien Vokietijos atstovams pristatėme įvairias apgyvendinimo galimybes, tinkamas tiek kariams, tiek jų šeimoms priimti. Kitas žingsnis – sulaukti Vokietijos pusės komentarų, kokio tipo projektai geriausiai atitiktų atvykstančiųjų lūkesčius“, – KAM pranešime cituojamas Logistikos departamento direktorius Remigijus Mika.

Anot jo, nors šiuo metu ministerija dar nėra gavusi patvirtintų poreikių bei reikalavimų iš vokiečių dėl apgyvendinimo modelio, vienas iš variantų atliepti gyvenamųjų būstų poreikį galėtų būti ilgalaikė būstų nuoma.

Infrastruktūros tūkstančiams vokiečių Lietuvoje ieškoma rengiantis šalyje priimti Vokietijos brigadą, jos kariai dėl ilgo rotacijos laikotarpio į Lietuvą turėtų vykti su šeimomis.

Kitas žingsnis – sulaukti Vokietijos pusės komentarų, kokio tipo projektai geriausiai atitiktų atvykstančiųjų lūkesčius.

 

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas BNS teigė, kad Vokietija yra įvardijusi, koks skaičius karių į Lietuvą atvyktų su šeimomis, tačiau duomenis atskleisti atsisakė.

KAM neįvardijo pristatymo renginyje dalyvavusių įmonių, tačiau valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) patys pranešė pristatė idėją vokiečių karių ir jų šeimų gyvenamąjį kvartalą statyti 40 hektarų ploto teritorijoje Vilniaus Naujamiestyje.

„Šalia geležinkelio esantis plotas atliepia nemažai brigados šeimų lūkesčių – susisiekimas geležinkeliu bei viešuoju transportu, centrinė miesto dalis, galimybė įkurti naują kvartalą su kokybiškomis viešosiomis erdvėmis bei reikiamomis paslaugomis“, – LTG pranešime ketvirtadienį teigė grupės administravimo direktorė Ieva Lauraitytė.

Pasak LTG, tarp Tūkstantmečio, Iešmininkų, Prūsų, Dariaus ir Girėno bei Panerių gatvių esanti teritorija šiuo metu ruošiama konversijai, o esant poreikiui čia įkurdinti Vokietijos brigados karių šeimas šiam projektui būtų ieškoma vystytojų. 

Planuojama, kad geležinkeliams nebereikalingoje Naujamiesčio zonoje galėtų iškilti įvairios paskirties pastatai, o pati teritorija tapti daugiafunkcine erdve su gyvenamaisiais ir komerciniais pastatais, darželiais, viešosiomis erdvėmis ir kita infrastruktūra.

Anot KAM, karių, atvykstančių su šeimomis, apgyvendinimui ieškoma būstų Vilniuje ar Kaune ilgalaikės nuomos galimybių. Vienas svarbiausių reikalavimų – greitas susisiekimas su būsimos tarnybos vietomis, karių šeimoms – švietimo įstaigų pasiekiamumas.

Pasak pranešimo, didžiausiuose šalies miestuose ieškoma galimybių apgyvendinti karius, atvykstančius ir be šeimų.

Infrastruktūra Vokietijos karių brigadai bus vystoma ir Rūdninkuose, Šalčininkų rajone.

Čia ji bus plėtojama intensyviausiai – turės atsirasti ne tik kareivinės, bet ir štabai, valgykla, technikos remonto ir garažų infrastruktūra, nutiesti vidaus keliai. Šiuos objektus Rūdninkuose, ir Jonavos rajone, Rukloje, planuojama vystyti kartu su verslu – pasitelkiant privataus ir viešojo sektorių partnerystę (PPP).

Į Lietuvą Vokietijos brigada atvyks etapais – jau šiemet Lietuva priims pirmuosius karius, o iki 2027-ųjų planuojama priimti visą Vokietijos brigadą.

Iš viso į Lietuvą persikels apie 5 tūkst. Vokietijos brigados karių ir civilių, dalis iš jų atvyks su savo šeimomis. Tarnybos vietos bus dvi – Rūdninkai ir Rukla, kariai su šeimomis gyvens Vilniuje ir Kaune, o papildomai bus kuriami logistiniai taškai ir kitose Lietuvos vietose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų