Šalies paukštininkystės įmonėse yra skirtingos konkurencijos sąlygos, nes ne visos jų ėmėsi vykdyti paukštidžių rekonstrukcinius projektus.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, šalyje 80 proc. paukštynų atitinka ES reikalavimus. Kitose 15-oje paukštidžių būtina atlikti rekonstrukcinius darbus, pakeičiant narvus į geresnius arba įrengti palaido laikymo sistemas.
Apie tai buvo diskutuota Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vykusiame susitikime su Lietuvos paukštininkystės asociacijos ir paukštynų vadovais.
VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas pabrėžė, kad tai paukščių laikymo sąlygos nėra globali problema, ją galima išspręsti.
VMVT, įvertindama paukštynų finansines galimybes, skatina paukštynus imtis iniciatyvos rekonstruoti paukštides. Tam ryžosi dr ne visos įmonės. Ginkūnų paukštyno direktorė N.Kavaliauskienė teigė, kad dedeklių vištų laikymo reikalavimų įgyvendinimas buvo nelengvas. Įmonė viena iš pirmųjų šalyje ėmėsi rekonstruoti dedeklių vištų paukštides ir šiuo metu jaučia ekonominę naudą. Pasak jos, reikėtų paukštininkystės įmonėms spartinti paukštidžių rekonstrukcinius projektus, nes šalies paukštynuose yra skirtingos konkurencijos sąlygos.
Susitikime taip pat aptarti paukščių užkrečiamųjų ligų kontrolės ir likvidavimo, finansavimo klausimai. Vienas iš jų – nacionalinės salmoneliozės kontrolės programos įgyvendinimas ir šios paukščių užkrečiamosios ligos bendrojo finansavimo sąlygos. Pagal šią programą yra numatytas galimas bendrasis finansavimas, kuris sudaro iki 50 proc., valstybėms narėms, likvidavusioms šią paukščių užkrečiamąją ligą. Lietuvoje yra numatyta finansinė pagalba paukščių augintojams, patyrusiems nuostolius likviduojant kai kurias gyvūnų užkrečiamąsias ligas. Numatyta, kad gyvūnų savininkams iki 100 proc. atlyginami nuostoliai, patirti likviduojant ligos židinį.
Naujausi komentarai