Pereiti į pagrindinį turinį

Pensijas į namus gaunantiems senjorams – svarbi „Sodros“ žinia

2020-03-30 08:10
DMN inf.

Kovo mėnesį „Sodra“ visas numatytas išmokas bei pensijas gyventojams išmokėjo nevėluodama ir skelbia balandžio mėnesio išmokų mokėjimo grafiką bei turi svarbią žinią gaunantiems pensiją į namus.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Shutterstock nuotr.

Svarbiausia trumpai:

– Balandžio mėnesį „Sodros“ išmokos ir pensijos neturėtų vėluoti.

– Gaunantiems pensiją į namus „Sodra“ siūlo telefonu pateikti prašymą pensiją pervesti į sąskaitą.

– Atsiimdami išmoką namuose pensijų gavėjai dėl saugumo raginami dėvėti apsauginę veido kaukę bei pirštines.

Rekomenduoja keisti pensijų išmokėjimo būdą

„Kovą visas išmokas – nedarbo, vaiko priežiūros, vaiko išlaikymo, šalpos ir senatvės pensijas į gyventojų banko sąskaitas pervedėme bei pensijas į namus pristatėme nevėluodami, tikime, kad gyventojams tai labai svarbu. Balandį išmokos taip pat bus išmokamos pagal grafiką. Vis dėlto, labai norėtume paraginti pensijas į namus gaunančius gyventojus, ypač dėl jų pačių sveikatos, jeigu tik yra galimybė, pasirinkti pensiją gauti į banko sąskaitą“, – sako „Sodros“ direktorės pavaduotoja Violeta Latvienė.

Šiuo metu pensijas į namus gauna apie 200 000 senjorų, kuriems virusas kelia ypač didelę riziką. Pensijas į namus pristatančios bendrovės dėl to ėmėsi visų įmanomų apsisaugojimo priemonių. Taip pat ir gavėjai prašomi atsiimant pensiją dėvėti veido kaukę, pirštines ir turėti savo rašymo priemonę.

„Sodra“ vyresnio amžiaus žmonėms supaprastino sąlygas pateikti prašymus pensiją pervesti į sąskaitą. Nuo šiol prašymą gauti pensiją į banko sąskaitą galima pateikti tiesiog paskambinus „Sodrai“ telefonu 1883. Pastebima, kad tokių prašymų skaičius pastaruoju metu išaugo.

Taip pat prašymą galima pateikti ir internetu prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui.

„Sodra“ primena, kad pensija gali būti pervedama tik į pensijos gavėjui priklausančią sąskaitą. Pateikus prašymą kovo mėnesį, pensija į sąskaitą būtų pervesta jau balandį. Jeigu prašymas pateiktas balandį, pensija į sąskaitą pervedama nuo gegužės.

Balandžio mėnesį „Sodra“ numato pensijas į banko sąskaitas didžiajai daliai senjorų išmokėti iki Velykų – balandžio 11 dienos. Tik tiems senjorams, kuriems pensija pirmą kartą paskirta po 2012 metų vasario ir tiems, kuriems, pensijos 2011 metų gruodį ar 2012 metų rugsėjį mokėtos 27-28 d. jas gaus balandžio 20 – 21 d.

Pensijos į namus bus pristatomos nuo balandžio 8 iki 26 dienos. Dėl epideminės situacijos daliai gyventojų pensijos į namus gali būti atneštos ne tą pačią dieną kaip įprastai.

Kada gyventojus pasieks ligos išmokos

Nuo balandžio 15 d., kaip įprasta, pradedamos mokėti vaiko priežiūros išmokos. Nedarbo išmokų mokėjimas numatytas nuo balandžio 20 dienos, vaiko išlaikymo išmokos gyventojus pasieks nuo balandžio 23 dienos.

Kitų išmokų mokėjimas priklauso nuo prašymo pateikimo dienos. Tai svarbu gyventojams, kuriems karantino laikotarpiu išduoti nedarbingumo pažymėjimai dėl ligos ar dėl sveiko vaiko priežiūros, kai ugdymo įstaiga uždaryta dėl epideminės situacijos.

Pavyzdžiui, jeigu nedarbingumo pažymėjimas vaiko priežiūrai išduotas nuo kovo 16 d. 14 dienų laikotarpiui, darbdavys, pasibaigus šiam laikotarpiui, turi „Sodrai“ pateikti pranešimą apie tai, kad darbuotojas grįžo į darbą, arba apie tai, kad nedarbingumo laikotarpis pratęstas. Gavusi šią informaciją „Sodra“ per 17 darbo dienų paskirs ir išmokės ligos išmoką į gyventojo prašyme ligos išmokai gauti nurodytą sąskaitą. Tad išmokos galima tikėtis antroje balandžio pusėje.

Beje, labai svarbu, kad gyventojai būtų pateikę prašymą ligos išmokai gauti. Tai galima padaryti prisijungus prie asmeninės paskyros ir skiltyje „Prašymai“ pasirinkus atitinkamą dokumentą. Rekomenduojama užpildyti neterminuotą prašymą.

Jeigu neterminuotą prašymą esate pateikę seniau, rekomenduojame patikrinti ar teisingai nurodytas sąskaitos numeris – „Sodra“ pastebi, kad daliai gyventojų pervestos išmokos grįžta, nes gavėjo sąskaitos numeris yra pasikeitęs.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra