Pradedami rinkti parašai dėl opozicijos iniciatyvos taikyti GPM lengvatą už būsto paskolas

Nuo ketvirtadienio pradedami rinkti parašai opozicijos iniciatyvai, kad Seimui būtų teikiama pataisa dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatos už būsto paskolas.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pranešė išdavusi rinkėjų parašų rinkimo lapus.

Iniciatyvinė grupė per du mėnesius, iki birželio 13 dienos, turi surinkti 50 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių parašų dėl Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo.

Nuo balandžio 13 dienos už šią piliečių iniciatyvą taip pat galima pasirašyti ir elektroniniu būdu VRK informacinių paslaugų portale „Rinkėjo puslapis“.

Lapai su piliečių parašais turi būti grąžinti į VRK ne vėliau kaip paskutiniąją šio termino dieną, birželio 13-ąją, iki 17 valandos.

Surinkus reikiamą parašų skaičių iki nustatytos datos, VRK per 15 dienų nuo jų gavimo dienos patikrins ir suskaičiuos tiek elektroniniu būdu, tiek popieriniuose parašų rinkimo lapuose surinktus parašus.

Po patikrinimo procedūros, VRK Seimui turi pateikti išvadą, ar piliečių parašai ir jų rinkimo būdas atitinka teisės aktų reikalavimus. Gavus išvada, jos gavimo dieną įregistruojamas iniciatyvos projektas.

Tuo atveju, jei per du mėnesius reikiamas Lietuvos piliečių parašų skaičius nebūtų surinktas, iniciatyvos projektas Seime nebūtų svarstomas.

Iniciatyvinės grupės nariais registruota 14 žmonių, dauguma jų – opozicinėms Darbo, socialdemokratų, „valstiečių“, demokratų frakcijų parlamentarai. Iniciatyvinės grupės koordinatoriumi paskirtas Valdas Skarbalius.

Vieniems metams sugrąžinti gyventojų pajamų mokesčio lengvatą už būsto paskolas opozicija siūlo Europos Centriniam Bankui didinant bazines palūkanų normas ir dėl to brangstant paskoloms. Biudžeto netekimus parlamentarai siūlo padengti iš komercinių bankų uždirbto pelno.

Teigiama, kad nauja tvarka biudžetui kainuotų apie 100 mln. eurų, tačiau šias netektis siūloma kompensuoti lėšomis, gautomis iš būsimo bankų solidarumo mokesčio. 


Šiame straipsnyje: Būsto paskolaGPM lengvata

NAUJAUSI KOMENTARAI

Dalins lengvatas iš biudžeto?

Dalins lengvatas iš biudžeto? portretas
Visų kitų sąskaita? Gal geriau steikite tikrą lietuvišką valstybinį banką, o ne kontorą visokiems kuodžiams misti. Ir duokite paskolas iš ten.

buduliams

buduliams portretas
eilinį kartą opozicija užsiima niekais ir reklama būsimiems rinkimams.Lengva dalinti nenušautos meškos kailį.

Petras iš raseiniu

Petras iš raseiniu portretas
Ar kiaulės prie lovio stengiasi prilygti ar ne? Yra sena liaudies patarlė kol tampysi briedį, dešros iš skylės neištrauksi
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių