„Man atrodo, kad ji (GPM lengvata – BNS) kaip tik yra socialiai teisinga, nes ji orientuojasi į dirbančius žmones, nes dirbantys žmonės galės pasinaudoti šia lengvata. Be to, bus numatyta tam tikra suma, iki kurios galios šita lengvata“, – žurnalistams ketvirtadienį Elektrėnuose sakė G. Nausėda.
„Pats visas sistemos modelis yra tikrai didelis žingsnis į priekį, mes pagaliai pajudėjome nuo tų kalbų, kurios prasidėjo prieš keletą metų, kad reikia suteikti žmonėms daugiau laisvės disponuoti savo pačių pinigais“, – pridūrė šalies vadovas.
Man atrodo, kad ji (GPM lengvata – BNS) kaip tik yra socialiai teisinga, nes ji orientuojasi į dirbančius žmones, nes dirbantys žmonės galės pasinaudoti šia lengvata.
SADM siūlo atsisakyti automatinio gyventojų įtraukimo į pensijų kaupimą antros pakopos fonduose, o 1,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio valstybės įnašą keisti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata žmonių įmokoms. Gyventojai vieneriems metams galėtų stabdyti įmokas su galimybe pratęsti šį laikotarpį, jiems būtų sudarytos sąlygos pasitraukti iš kaupimo.
Taip pat siūloma leisti vieną kartą atsiimti iki 25 proc. sukauptų lėšų apmokestinant jas GPM arba atsiimti visą sukauptą nedidelę iki vieno anuiteto siekiančią sumą likus mažiau nei penkeriems metams iki pensinio amžiaus. Sulaukus pensinio amžiaus išmokos nebus apmokestinamos.
„Aš manau, kad tikrai esame pajėgūs, viena vertus, sudaryti galimybę žmonėms disponuoti savo pinigais esant tam tikriems gyvenimo atvejams ir, kita vertus, nesugriauti pačios antros pensijų pakopos sistemos“, – ketvirtadienį teigė prezidentas.
Jo teigimu, orias pajamas žmonėms senatvėje pirmiausia turėtų užtikrinti „Sodra“, o po to – privatūs fondai.
„Einame teisingu keliu. Dabar jau turbūt apie labai konkrečias detales nėra prasmės kalbėti, bet iš esmės ir socialiai teisingiau, ir priimtiniau bendruoju požiūriu, kad žmonės disponuoja savo pinigais“, – sakė G. Nausėda.
Naujausi komentarai