„Procesas bus netrumpas. (...) Tai yra klausimas, kuris ypač aktualus šiuo metu, kada konkurencija bankinėje rinkoje Lietuvoje yra sumažėjusi. Manau, kad visos valdžios institucijos turi panašų požiūrį, kad tas bankas reikalingas. Pavadinimo klausimas neesminis, bet valstybinis komercinis bankas arba šiuo atveju plėtros bankas, manau, tikrai turėtų pasisekimą ir tarp Lietuvos žmonių, ir tarp įmonių, dirbančių Lietuvoje“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė R. Karbauskis.
Jis negalėjo pasakyti, kiek kainuotų tokį banką įkurti.
„Aš negaliu atsakyti į tą klausimą. Suprantu, kad šituo klausimu mums padės Europos Komisija (EK), ir man teko bendrauti su Europos Parlamento nariu Stasiu Jakeliūnu, tai šitas sprendimas yra subrendęs ir palaikymą kaip valstybė mes turėsime“, – kalbėjo R. Karbauskis.
Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad toks siūlymas yra „svarstytinas ir nagrinėtinas.“
ELTA primena, kad valdančiajai koalicijai priklausanti parlamentarų grupė siūlo Seimui svarstyti galimybę steigti Valstybinį plėtros banką.
Jie įregistravo nutarimo projektą, kuriame siūloma įgalioti Vyriausybę nedelsiant pradėti konsultacijas su EK Europos Struktūrinių reformų paramos direktoratu dėl techninės pagalbos Valstybinio plėtros banko steigimo klausimais ir svarstyti dėl galimybės valstybei dalyvauti kredito įstaigų kapitale.
Pasak jų, šiuo metu rinkoje veikiančios įmonės ir agentūros, tokios, kaip bendrovė „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), Viešųjų investicijų plėtros agentūra ar „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“ negali veikti kaip visapusiškai efektyvi alternatyva Lietuvoje veikiantiems komerciniams bankams, negali skatinti tvarios konkurencijos bankinėje rinkoje bei apčiuopiamai švelninti anticiklinių ekonomikos svyravimų.
Siūlymo iniciatorių teigimu, toks bankas padidintų finansinių paslaugų prieinamumą šalyje, ypač regionuose, ir galėtų paskatinti tvarią konkurenciją bankiniame sektoriuje.
Apie valstybinio banko steigimą yra kalbėjęs ir prezidentas Gitanas Nausėda.
Naujausi komentarai