Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė 2014 metų "Sodros" biudžetui, kurio planuojamas deficitas - 1,226 mlrd. litų. Planuojamos kitų metų "Sodros" pajamos yra 9,974 mlrd. litų, o išlaidos - 11,2 mlrd. litų.
Iš 60 Seimo narių už 2014-ųjų "Sodros" biudžeto pritarimui po svarstymo pasisakė 46 parlamentarai, prieš balsavo 7, susilaikė 7 Seimo nariai. "Sodros" biudžeto tvirtinimas Seime planuojamas kitą savaitę.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys konservatorius Rimantas Jonas Dagys siūlė nepritarti Vyriausybės patikslintam "Sodros" biudžetui, nes jis, anot parlamentaro, pakoreguotas tik 400 tūkst. litų. R.J.Dagio teigimu, nebuvo atsižvelgta į parlamentarų priekaištus dėl Darbo biržos finansavimo iš "Sodros", taip pat į tai, kad "Sodros" pervedimams į antros pakopos pensijų fondus lėšos skiriamos ne iš valstybės biudžeto, o iš "Sodros" biudžeto lėšų.
"Net krizės sąlygomis "Sodros" pervedimai į pensijų fondus buvo finansuojami iš biudžeto", - tvirtino R.J.Dagys.
"Darbietis" Mečislovas Zasčiurinskas taip pat piktinosi "Sodros" biudžete numatytais pervedimais į antros pakopos pensijų fondus. Anot jo, šiuos pervedimus reikėtų mažinti, o sutaupytas lėšas skirti pensijos kompensuoti. Konservatorius Donatas Jankauskas "Sodros" biudžetą vadino "veidmainišku ir neteisingu".
"Negalima pritarti tokiam neištesėtų pažadų ir nuviltų lūkesčių projektui", - teigė D.Jankauskas.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovė socialdemokratė Kristina Miškinienė tvirtino, kad pervedimus į pensijų fondus būtina finansuoti "Sodros" lėšomis, nes stabilizavimo fonde tam pinigų nebeliko.
"Šiai dienai mes neturime kitos išeities kaip pritarti šiam projektui ir spręsti problemas, kurios susikaupė per ilgą laiką", - parlamentarams sakė K.Miškinienė.
Numatoma, kad didžiausią "Sodros" pajamų dalį sudarys draudėjų "Sodros" įmokos – daugiau kaip 8,795 mlrd. litų ir apdraustųjų įmokos – daugiau kaip 931,9 mln. litų.
Pensijoms planuojama kitais metais skirti daugiau kaip 8,133 mlrd. litų, ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokoms – daugiau kaip 1,238 mlrd. litų, nedarbo socialiniam draudimui – apie 398,2 mln. litų, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui – apie 62,5 mln. litų. Prognozuojama, kad lėšos pervedamos į privačius pensijų fondus sudarys 454,4 mln. litų.
Naujausi komentarai