Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas laukia vardinio balsavimo dėl VAE

2012-06-21 14:30
Seimas laukia vardinio balsavimo dėl VAE
Seimas laukia vardinio balsavimo dėl VAE / Gedimino Bartuškos nuotr.

Seimas baigė diskusijas dėl koncesijos sutarties su strateginiu investuotoju į naująją Visagino atominę elektrinę (AE) Japonijos korporacija „Hitachi“ nuostatų.

Parlamentarams liko paskutinis žingsnis - balsavimas, kuris bus vardinis. Balsavę parlamentarai parašu patvirtins savo apsisprendimą.Konservatorius Kęstutis Masiulis per paskutines diskusijas tvirtino, kad įstatymai dėl AE nulems Lietuvos energetikos ateitį dešimtmečiams.

Pasak jo, naujoji AE ne tik padidins įplaukas į biudžetą, bet ir leis sukurti apie 6 tūkst. gerai apmokamų darbo vietų.Atominės energetikos komisijos vadovas Rokas Žilinskas prognozavo, kad Visagino AE gamins pigesnę elektrą nei kitos elektrinės: Ji bus ekonomiškai naudinga Lietuvos valstybe ir žmonėms. Pasak jo, statant AE investicijos sieks 10-14 mlrd. litų - tai skatins regiono plėtrą.

„Skaičiuojama, kad eksploatuojant elektrinę, ji generuos 8-12 proc. finansinę grąžą. Tai atitinka privataus verslo reikalavimus“, - kalbėjo R.Žilinskas.

Opozicijai priklausančių „tvarkiečių“ lyderis Valentinas Mazuronis įstatymus pavadino „Lietuvos pardavimo“ dokumentais, o socialdemokratė Birutė Vėsaitė koncesijos sutartį pavadino trafaretinė sutartimi besivystančioms šalims, kur, anot parlamentarės, Lietuvos interesai  yra nukeliami daug žemiau nei „Hitachi“ interesai".

„Darbiečių“ frakcijos seniūnas Vytauas Gapšys aiškino, kad Seimo pritarimas koncesijos sutarties nuostatoms tėra „kelio atvėrimas projektavimo darbams, o ne galutinis sprendimas“.

Seimui priėmus energetikos projektus dėl naujos AE, planuojama pasirašyti koncesijos sutartį su „Hitachi“ dėl didžiausio per šalies istoriją - maždaug 16-18 mlrd. litų vertės - energetikos objekto statybos.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas yra sakęs, kad koncesijos sutartis gali būti pasirašyta birželio 28-ąją.„Hitachi“ turėtų valdytų 20 proc. naujos branduolinės jėgainės Lietuvoje akcijų, Lietuva - 38 proc. akcijų, Latvija - 20 proc., o Estijai - 22 proc. būsimos bendros įmonės akcijų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra