Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas linkęs švelninti Alkoholio kontrolės įstatymą

2024-04-23 10:08

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis būtų suvienodintas renginiuose leidžiamų pardavinėti alkoholinių gėrimų stiprumas. Taip pat siūloma leisti maisto pristatymo platformoms teikti informaciją apie gėrimų gamintoją ir kilmės šalį.

Freepik.com nuotr.

Už projektą po svarstymo balsavo 63, susilaikė – 17, prieš 20 parlamentarų.

Anot Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus siūlančios Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, šiuo metu mugėse, parodose ir renginiuose galima prekiauti tik alumi ir sidru iki 7,5 laipsnio, o gėrimai yra skirstomi tiek pagal tipą, tiek pagal stiprumą.

Priėmus pasiūlymą, būtų suvienodintos pagal licencijas leistinos alkoholinių gėrimų koncentracijos, visiems silpnesniems gėrimams taikant iki 8,5 laipsnių ribojimą.

Sąlygos būtų suvienodintos ir vidutinio stiprumo gėrimams, kuriems būtų nustatytas 15 laipsnių apribojimas. Tokius gėrimus, tarp kurių patektų vynas, putojantis vynas, midus, likeriai ir silpnieji alkoholiniai kokteliai, turint reikalingą licenciją, būtų leista pardavinėti mugėse ir masiniuose renginiuose.

Šiais pakeitimais siūloma leisti interneto platformoms, tokioms kaip „Bolt Food“ ar „Wolt“, skelbti gaminio ženklinimo informaciją, kilmės šalį, gamintoją. Šiuo metu tokią informaciją galima pateikti tik gamintojų ir prekiautojų svetainėse.

Priėmus įstatymo pakeitimus, būtų leidžiama organizuoti degustacijas alkoholinių gėrimų gamybos patalpose, kai šiuo metu jos leidžiamos tik mugėse ir parodose, taip pat būtų aiškiau nustatyta, kada leidžiama dovanoti alkoholinius gėrimus norint pagerinti verslo santykius ar valstybės institucija norint dovanoti juos kaip suvenyrus.

Anksčiau pakeitimus teikusi ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitė tvirtino, kad alkoholio reguliavimo tvarka Lietuvoje iš esmės nebūtų keičiama, tačiau sumažėtų biurokratinės naštos, alkoholio pardavimų reguliavime atsirastų daugiau aiškumo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų