Pereiti į pagrindinį turinį

Seime - dar vienas opozicijos pralaimėjimas dėl „Snoro“ išvadų

2012-09-26 17:49
Seime - dar vienas opozicijos pralaimėjimas dėl „Snoro“ išvadų
Seime - dar vienas opozicijos pralaimėjimas dėl „Snoro“ išvadų / Gedimino Bartuškos nuotr.

Seime tęsiasia valdančiųjų ir opozicijos dvikova sprendžiant, ar pradėti svarstyti dalies parlamentarų pateiktas išvadas dėl pernai bankrutavusio banko „Snoras“ žlugimo aplinkybių.

Parlamentarai trečiadienį nutarė šią savaitę nebetęsti svarstymų, ar pritarti parlamentinio Audito komiteto išvadai, siūlančiai Seimui imtis dalies banko „Snoras“ bankroto aplinkybes tyrusios parlamentinės komisijos narių pateiktų išvadų dėl banko bankroto.

Už tai, kad antradienį pristabdytas svarstymas nebūtų tęsiamas ir trečiadienį, balsavo 47, kad svarstymas vyktų - 32, o susilaikė  11 parlamentarų.

Audito komitetas yra išreiškęs pritarimą, kad „Snoro“ bankroto aplinkybes tyrusios parlamentinės komisijos narių pateiktos išvados dėl banko bankroto būtų svarstomos Seime.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė trečiadienį pareiškė, kad grupės Seimo narių nuomonė dėl banko „Snoras“ bankroto aplinkybių nėra teisinis dokumentas.Opozicijai priklausantys parlamentarai, Seime užregistravę savo išvadas dėl „Snoro“ bankroto, teigia, kad Lietuvos banko veiksmai, pernai lapkritį uždarant „Snorą“, buvę skuboti ir nepakankamai motyvuoti. Konstatuota, jog komercinių bankų priežiūros sistema yra gera, bet „Snoro“ atžvilgiu ji nebuvusi pakankama, o buvusi Lietuvos banko vadovybė 2009 metais nepakankamai reagavo į informaciją apie „Snoro“ veiklą.

Šeši valdančiųjų atstovai, dirbę komisijoje, kaltina 6 opozicijos atstovus politikavus, formuluojant komisijos išvadas, ir įtaria, kad Lietuvos bankui nepalankiomis išvadomis bandoma pagelbėti kai kuriems nukentėjusiems „Snoro“ kreditoriams.Kadangi „Snoro“  komisijos įgaliojimų laikas jau yra pasibaigęs, o tinkama išvada Seimui nepateikta, Seimo etikos sargai dar prieš parlamentarų atostogas siūlė Seimui priimti nutarimą dėl laikinosios komisijos nagrinėjimo klausimo - arba konstatuoti, kad komisija darbą baigė ir neteikia jokios išvados, arba jos įgaliojimus pratęsti.

„Snoro“  komisijoje dirbo 12 narių, po pusę jų sudarė valdančiųjų ir opozicijos atstovai. Komisiją Seimas buvo įpareigojęs išvadas dėl „Snoro“ bankroto" pateikti iki birželio 1-osios.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra