Pereiti į pagrindinį turinį

Seime – siūlymas laikinai uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą

2024-02-29 12:05

Dalis Seimo narių siūlo laikinai uždrausti į Lietuvą importuoti rusiškus arba baltarusiškus žemės ūkio produktus ir pašarus. Seime įregistruotos tai numatančios Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo pataisos.

Seime – siūlymas laikinai uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą
Seime – siūlymas laikinai uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą / Freepik.com nuotr.

Jeigu Seimas jas priimtų, draudimas galiotų nuo balandžio 15 dienos iki 2025 metų liepos 1-osios. Vyriausybė turėtų patvirtinti konkretų produktų ir pašarų sąrašą. 

Pataisų iniciatorius, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, jog taip siekiama, kad iš Rusijos ir Baltarusijos grūdai nepatektų į Lietuvąir Lenkiją.

„Kad neplūstų grūdai čia – ir į Lenkiją, ir į Lietuvą. Kad nenumušinėtų kainų, kad mūsų ūkininkams būtų geriau nei iki šiol“, – teigė parlamentaras.

Anot jo, dabar nežinoma, kiek šių grūdų įvežama į Lietuvą.

„Neformaliai žinome, kad tie grūdai važinėja. Todėl siūlome drausti ne tik iš Rusijos ar Baltarusijos atvežamus grūdus, bet ir tuos, kurių kilmė bus iš šių šalių. Pavyzdžiui, gali būti, kad latvis atveš rusiškus grūdus, tai kad tokie irgi nepatektų į Lietuvos rinką ir tuo pačiu į Lenkiją. Čia yra ir žinia lenkams, kad mes imamės priemonių, kad bent iš šios pusės grūdai nekaitintų rinkos“, – BNS kalbėjo V. Pranckietis.  

Pataisas siūlo beveik 20 įvairių frakcijų parlamentarų iš Kaimo reikalų ir Ekonomikos komitetų – jie jas parėmė parašais.

Latvija praėjusią savaitę laikinai jau uždraudė Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produkcijos ir pašarų importą.

Žemės ūkio ministerija šį pirmadienį pranešė nuo kovo vidurio griežtinsianti iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolę, tačiau visiškai uždrausti jų įvežimo nesieks.

Riboti rusiškų grūdų tranzitą ragino ir sausį protestus surengę Lietuvos ūkininkai. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra