Pereiti į pagrindinį turinį

Seime – siūlymas liberalizuoti kanapių žaliavos tiekimą Lietuvos rinkai

2024-03-18 06:50

Lietuva ketina supaprastinti pluoštinių kanapių žaliavos įvežimą iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių. Tokiais pakeitimais siekiama palengvinti sąlygas verslui.

V. Skaraičio/BNS nuotr.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Pluoštinių kanapių įstatymo pataisomis siūlo nuo liepos nebereikalauti pažymų, patvirtinančių, kad iš kitų Bendrijos valstybių atgabenami produktai ir jų gaminiai yra pagaminti iš pluoštinių kanapių, o juose psichiką veikiančio tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis neviršija leidžiamos 0,3 proc. ribos.

„Ne visose Europos Sąjungos valstybėse tokios pažymos išduodamos“, – nurodoma pataisų aiškinamajame rašte.  

Todėl Lietuvos verslininkai, kurie nori kanapių produktų ar žaliavų atsivežti iš kai kurių šalių, pavyzdžiui, Latvijos, Čekijos, to negali padaryti.

Žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis BNS teigė, kad kiekvienoje šalyje yra skirtinga THC kiekio kontrolės tvarka.

Ne visose Europos Sąjungos valstybėse tokios pažymos išduodamos.

„Pavyzdžiui, iš Estijos atvažiuojančios pluoštinės kanapės negali turėti tokios pažymos, o jeigu negali, tai ir žaliavos negalima įsivežti ir ją perdirbti“, – BNS teigė viceministras.

Jis pabrėžė, kad atsisakius pažymų bus lengviau verslui: „Nebus trukdžių. Bet tikrai nesuklestės, nes žaliavos tikrai trūksta. Lietuvoje buvo dideli plotai, bet yra mažėjimo tendencija. Nukritusi yra jos kaina“.

Kanapių augintojus bei perdirbėjus vienijančios asociacijos vadovo Rimanto Čiūto teigimu, augintojams taip pat bus nauda.

„Turite stambią įmonę, didelę apyvartą, bet negalite sudaryti kontraktų su tiekėjais, nes nežinote, ar galės jie tiekti žaliavas, ar negalės. Kai negali planuoti savo gamybos, yra blogai“, – BNS teigė asociacijos vadovas. 

Kanapių augintojai ir žaliavos tiekėjai Lietuvoje THC kiekį patvirtinančią pažymą turi gauti iš Valstybinės augalininkystės tarnybos. Tokios pažymos reikalingos ir dėl žaliavos, tiekiamos iš trečiųjų šalių.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų