Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo nariai domėsis antros pakopos pensijų fondų lėšų nuvertėjimu

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) aiškinsis, kokią įtaką antros pakopos pensijų fonduose sukauptų lėšų vertei turi pastarųjų metų geopolitinė ir infliacijos situacija.

Seimo nariai domėsis antros pakopos pensijų fondų lėšų nuvertėjimu
Seimo nariai domėsis antros pakopos pensijų fondų lėšų nuvertėjimu / J. Kalinsko / BNS nuotr.

„Kritimas pasiekė žemesnį lygį negu buvo 2008 metų finansų krizės laikotarpiu ir jokių garantijų nėra, kad toliau nekris ta vertė“, – trečiadienį komiteto posėdyje teigė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Butkevičius. 

„Buvo sukaupta, pavyzdžiui, 28 tūkst. eurų. Per praėjusius metus ir šiuos metus 3 tūkst. eurų nukrito vertė“, – pridūrė jis.  

Komiteto vadovas Mykolas Majauskas žadėjo, kad problema bus aptariama tam skirtame posėdyje: „Pasižiūrėsime, kaip sekasi kaupti ir kokios perspektyvos čia yra.“

Vėliau A. Butkevičius BNS teigė, kad bus siekiama išsiaiškinti, kaip investuojamo žmonių sukauptos lėšos pensijai.

„Pirmiausiai žiūrėsime, kaip pasirenkami investiciniai fondai, nes pernai akcijų vertė dar daug kur augo, o pensijiniuose fonduose vertė pradėjo kristi. Suprantu, kada rudenį, kai pradėjo dujų kainos didėti, finansų rinkose tam tikti požymiai jautėsi, kad reikia atsargiau su investicijomis“, – tvirtino  A. Butkevičius.

Be to, jo teigimu, bus analizuojama situacija trečios pakopos pensijų fonduose.

Lietuvos antros pakopos pensijų sistemoje dalyvauja daugiau kaip 80 proc., arba 1,37 mln. Lietuvos dirbančiųjų.

Sausio-rugsėjo mėnesiais antros pakopos fondų investicijų bendra svertinė grąža buvo neigiama ir siekė minus 13,8 proc., trečios pensijų pakopos grąža – minus 13,37 procento.

„Goindex“ vyriausiasis investicijų valdytojas Marijus Kalesinskas yra sakęs, kad konservatyviųjų turto išsaugojimo pensijų fondų grąža Lietuvoje šiemet galėjo reikšmingai mažėti dėl to, kad gyventojų santaupos buvo investuotos pernelyg rizikingai. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra