Iki Velykų sekmadienio beveik dvi savaitės ir parduotuvių asortimentas jau paruoštas šventei.
„Dėliojame sąrašą, pradedame jau dėlioti, ką darysime, vaikai atvažiuoja, kad kažkas truputį kitaip būtų“, – apie pasiruošimą Velykoms kalbėjo vilnietis.
Prekybos tinklo „Rimi“ apklausa rodo, kad Velykų stalui lietuviai planuoja išlaidauti labiau negu pernai. Mažėja apsiribojančių 50 eurų suma, bet daugėja, kas išleis iki 150 eurų.
„13 proc. apklaustųjų ketina išleisti daugiau nei anksčiau ir tai reiškia, kad jie turės gausesnį Velykų stalą“, – aiškino „Rimi“ atstovė Eglė Krasauskienė.
Kainų stebėtojai konstatuoja, kad didesnė išleista suma dar nereiškia, jog Velykų stalai bus labiau nukrauti. Šventė ir vėl pasitinka gyventojus su didesnėmis kainomis.
„Galime pasakyti, kad bus brangesnis, bet ne faktas, kad bus gausesnis. Atvirkščiai, dėl to, kad bus didesnis biudžetas, galimai įpirksime mažiau“, – sakė Pricer.lt įkūrėjas Arūnas Vizickas.
Brangiau teks mokėti ir už kiaušinius, ir už kitas velykines prekes. Anot Pricer.lt tyrimo, per metus iš stebimų 52 prekių kainų brango net 41.
Labiausiai brango obuoliai, net 94 proc. Brango ir pigiausias juodasis šokoladas, šaldyta lydekų filė, jogurtas. Neatsiejama Velykų dalis – vištų kiaušiniai – per metus pabrango 40 proc. Švenčių atributas – silkė 21 proc., panašiai ir saulėgrąžų aliejus.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
„Liūdna žinia, Velykos bus brangesnės, vienos iš brangiausių. Jeigu brangsta aliejus, turėtų brangti ir majonezas, žirneliai brangesni, palyginus su praėjusiais metais. Tai sezoninė prekė, kurios aktualumas išlenda prieš didžiąsias šventes“, – teigė A. Vizickas.
Liūdna žinia, Velykos bus brangesnės, vienos iš brangiausių.
Prekybos tinklas „Maxima“ iš tiekėjų gauna žinių, kad šie nori didinti šviežios fasuotos jautienos kainas net 30 proc., o kiaušinių – 25 proc. Bet pastaroji prekė esą brangs jau tik po Velykų.
„Tiekėjai nori branginti kiaušinius, visi produktai, kuriuose naudojami kiaušiniai, irgi brangs. Pavyzdžiui, iš įvairių konditerijos, kulinarijos gamintojų, kurie kepa šakočius, sausainius“, – kalbėjo „Maximos“ atstovas Titas Atraškevičius.
Kalbinti gyventojai sako, kad dabar ne laikas kainomis piktintis.
„Kai reikia, tai perku“, – sakė vilnietė.
„Į antrą planą nueina, norisi, kad tai būtų neeilinė diena, neeilinė šventė, visi susėsime, pakalbėsime. Kiek kainuos, po to sužinosime, ne prieš, o po“, – samprotavo vilnietis.
Kiaušinių kainoms šoktelėjus į viršų, lietuviai jų ketina suvalgyti nei daug, nei mažai. 64 proc. pirkėjų sau ar šeimai pirks nuo 10 iki 20 kiaušinių.
„Nėra pirkimo, kuo daugiau nudažyti, jie perka optimalų skaičių, kiek yra šeimos narių. Kiek ketina suvalgyti, tiek ir perka“, – tvirtino „Rimi“ atstovė.
„Buvo nerimas, ar nepritrūksime, tai galime nuraminti, parūpinome 12 mln. vienetų kiaušinių“, – kalbėjo „Maximos“ atstovas.
Tiesa, ne visi produktai brango. Štai pigiausia biri juoda arbata pigo 30 proc., pigiausias cukrus – 12 proc., o maltos kiaulienos kilogramo kaina sumažėjo 6 proc.
Naujausi komentarai